bsw

  • Jeśli Barton to Fosti To Zipp (Kiden/Tayo) jednak lepszy.

  • A jak to wygląda ? Jaki ma silnik ? Czyżby TYS od Kiden’a ?

  • No to gratulacje !
    Kupiłeś używkę czy udało się upolować nówkę ?

    Szerokości !

  • Tu jest przebieg takiej operacji dla J123:

    Co prawda to trochę inny silnik (OHC) ale czasowo powinno to zająć tyle samo.

  • bsw skomentował motocykl 8 rok temu

    Ta honda jest malutka i niska – jak motorower.

  • bsw odpowiedział(a) na temat Jaka 125 na dobry początek? na forum Rankingi 8 rok temu

    Trochę duży przebieg ale na plus nowe opony i gaźnik Mikuni. Pewnie do wymiany będzie łańcuch, jeśli jeszcze nie zmieniany, ale poza tym chyba ok. Ten model trzyma cenę…

  • bsw odpowiedział(a) na temat Jaka 125 na dobry początek? na forum Rankingi 8 rok temu

    Pulsar może i solidny ale już leciwy i to też OHV bez wałka – w KRK nówka nieśmigana stoi za 5 tys.
    Wolałbym już dołożyć 1 tys i kupić coś „współczesnego”. Albo za 4k7 Rometa RXa – ten ma chociaż wałek… A z używek – ja mam 123 i sobie chwalę – solidna, sprawdzona konstrukcja, silni…Rozwiń

  • bsw odpowiedział(a) na temat Bianci 125 na forum Rankingi 8 rok temu

    dyskusja o Bianci była też tu:
    http://www.motocykle125.pl/ motocykl-wybrac-chinski-markowy-podejscie-numer/

  • bsw odpowiedział(a) na temat Bianci 125 na forum Rankingi 8 rok temu

    W temacie o Kymco Zing II jest krotka dygresja o bianci veloce (ale to zdaje się to samo).

    To jest produkt z fabryki Fosti – model podobny do tego (inna lampa zegary):
    http://www.fosti.com.cn/product/showproduct.php?lang=en&id=46
    Bardzo podobnymi motorkami (też z Fosti) na polskim rynku s…Rozwiń

  • bsw odpowiedział(a) na temat Jaka 125 na dobry początek? na forum Rankingi 8 rok temu

    Bianci – ktoś już o nim pisał o nim na tym portalu ze za te pieniądze ok.
    Ale to nie jest solidny motor:
    1 – lekka rama zaadoptowana z motoroweru (zwroć uwagę na rurkowy wachacz)
    2 – silnik na popychaczach (OHV) nie zapewnijacy dynamiki)
    3 – brak wałka wyrównoważającego – czyli drgania i…Rozwiń

  • bsw skomentował motocykl 8 rok temu

    Junak ma mniejsze koła ale szersze opony! Co do problemów z wrzucaniem biegów to raczej opinia wynikająca z braku doświadczenia z obcowaniem z motocyklową – niesynchronizowaną skrzynią. Z tych dwu – ja bym wybrał[…]

  • bsw skomentował motocykl 8 rok temu

    W odróżnieniu od większości chińczyków w których silnik to prostacki klon Hondy – tutaj jest bardziej dopracowany klon Suzuki GN. M.in. jest on wyposażony w papierowy filtr oleju dzięki czemu można mieć większe resursy.

  • bsw skomentował motocykl 8 rok temu

    Brutalne prawa mechaniki nie obowiązują jednak kolejnictwie – taki kontrprzykład:
    Od lat 60-tych w Polsce produkowano (na angielskiej licencji) znakomite, uniwersalne lokomotywy serii EU07 obliczone na Vmax=125 km[…]

  • bsw skomentował motocykl 8 rok temu

    Sporo ludzi zmienia zębatkę zdawczą na 16 i przynosi to korzyści – dla lekkiego jeźdźca i jazdy w pojedynkę jest lepiej. Wynika to z faktu że przełożenia w chińczykach są tak zaprojektowane aby motek dawał radę[…]

  • bsw skomentował motocykl 8 rok temu

    Ten oryginalny gaźnik – PZ26 – jest badziewny. Trochę ratuje sprawę wymiana dyszy głównej na większą oraz podniesienie iglicy.
    Alternatywą jest wymiana gaźnika na taki z pompką przyspieszającą – Mikuni VM22 – prob[…]

  • bsw skomentował motocykl 8 rok temu

    I myślę że ten motorek z racji na klasyczną budowę (okrągła lampa, szprychowe koła, płaskie siodło) będzie popularną bazą do rozmaitych customów – podobnie jak kiedyś romet ogar caffe. Ale teraz mamy dużo lepszą do[…]

  • bsw skomentował motocykl 8 rok temu

    Bardzo fajnie wygląda, zwłaszcza niebieski, ale 3 elementy mi nie pasują:
    1. Bak z „karbonową” listwą – bardziej pasowałby taki klasyczny jednolity,
    2. Tłumik – powinien być bardziej w poziomie i w jednoli[…]

  • bsw skomentował motocykl 8 rok temu

    Zgadza się że zniknął szmelc sprowadzany w cenie złomu i sprzedawany niewiele drożej. Jeszcze dwa lata temu można było kupić nowy i nie najgorszy motocykl (np. Romet K125) w cenie 2,5-3 tys zł. Obecnie najtańsze[…]

  • bsw skomentował motocykl 8 rok temu

    Chińskie motocykle są coraz droższe – Benda z gaźnikiem kosztowała 10tys, Z wtryskiem pewnie 12 tys – kto by to kupił jeśli za 15-18 tys można mieć coś „markowego” z wyższej półki – GSX-S125, CB125R czy Duka.

  • Wczytaj więcej