@bisw
Aktywny 8 miesiąc, 2 tydzień temu-
bsw commented on the post, 3 lata spokoju: Barton przedłuża gwarancję na 3 lata! 7 rok, 2 miesiąc temu
Ano wszędzie tak to działa. Na szczęście gwarancja i przeglądy nie są obowiązkowe.
W pół roku powinny wyjść ewentualne fabryczne usterki a resztę taniej sobie darować.
Chyba ze ktoś jest dwuleworęczny… -
bsw skomentował motocykl 7 rok, 2 miesiąc temu
Przecież Malaguti Dune to rebranding znanego i popularnego modelu Derbi Terra.
Opinii i filmów jest mnóstwo. -
bsw skomentował motocykl 7 rok, 2 miesiąc temu
Yamaha WR125X
-
bsw odpowiedział(a) na temat Motocykl na sezon – ok. 5k na forum Opinie 7 rok, 2 miesiąc temu
-
bsw opublikował nowy komentarz aktywności 7 rok, 2 miesiąc temu
Pamiętam tylną okładkę „Młodego technika” z roku bodajże 1986 prezentującą Motocykl Suzuki GN250 – to wciąż ten sam silnik tylko nieco pomniejszony.
Ta okładka wisiała u mnie na ścianie – takie marzenie wtedy miałem… -
bsw opublikował nowy komentarz aktywności 7 rok, 2 miesiąc temu
Szkoda też TX ADV: https://www.youtube.com/watch?v=5Q7xJEva3xM
Uznali chyba jednak że ten klon silnika Suzuki już trochę leciwy jest.
Zresztą teraz mają jakąś koncepcję aby w Europie sprzedawać się bardziej jako Benelli. Stąd w tym roku mają być premiery Leoncino 125 i TRK 125.
W obu ma…Rozwiń -
bsw skomentował motocykl 7 rok, 3 miesiąc temu
Taa – jasne. Znam przynajmniej 5 projektów powstałych na tych samych założeniach i podobnej bazie tj motorowerze z PRL. Wszystkie jeździły, chociaż używały przestarzałej technologii tj. silników szczotkowy[…]
-
bsw skomentował motocykl 7 rok, 3 miesiąc temu
Na kupnie nie jestem i trochę droga ta zabawka.
Ale jestem majsterkowiczem i kusi mnie aby spróbować swoich sił i zbudować sobie taki pojazd samodzielnie.
Co może niebawem nastąpi bo mam już bardzo skonkre[…] -
bsw odpowiedział(a) na temat Nowy naked w średnim budżecie na forum Opinie 7 rok, 3 miesiąc temu
@Mateusz – przejrzałem materiały i jestem pod wrażeniem. Takiej dokumentacji ze świecą szukać do chińczyków – no może Keeway ma namiastkę czegoś podobnego. Co do motorka – jest papierowy filtr, przeglądy i wymiana oleju co 5tys km. Jakby nie ten wąski kapeć (nie wiem co to za producent ale…Rozwiń
-
bsw odpowiedział(a) na temat Nowy naked w średnim budżecie na forum Opinie 7 rok, 3 miesiąc temu
@Wojtek_adv – Zapomniałeś jeszcze o tym badziewnym orurowaniu. Już kiedyś pisałem o tym że jakby mu odpiąć to i owo to może nawet byłaby fajna maszyna. Ale nie każdego bawi DIY zwłaszcza w okresie gwarancji…
-
bsw skomentował motocykl 7 rok, 3 miesiąc temu
Co to jest przeciętny użytkownik?
Ja używam motocykla wyłącznie do dojazdu do pracy (i drobnych załatwień po drodze) – mam 30 km w jedną stronę zatem te 70 km dziennie dla mnie byłoby wystarczające. Jak doliczyć d[…] -
bsw skomentował motocykl 7 rok, 3 miesiąc temu
Czym ta elektrownia węglowa obciąża powietrze?
– cząstki stałe są wyłapywane przez elektrofiltry – wydajność 99.9%,
– związki azotu są katalitycznie redukowane do azotu atmosferycznego – wydajność procesu pona[…] -
bsw skomentował motocykl 7 rok, 3 miesiąc temu
W Chinach już od dawna elektryczne jednoślady są w powszechnym użyciu, zwłaszcza w centrach miast gdzie obowiązują ograniczenia w ruchu pojazdów spalinowych. A u nas wciąż temat jest odbierany sceptyczn[…]
-
bsw odpowiedział(a) na temat Pytanie żółtodzioba: rejestracja motocykla na forum Przepisy prawa 7 rok, 3 miesiąc temu
Jak nowy (z salonu) to mogą też motek przywieźć Ci busem do domu i wtedy sobie na spokojnie sam rejestrujesz. Z papierów do rejestracji poza fakturą najważniejsze jest świadectwo homologacji.
-
bsw odpowiedział(a) na temat Romet SCMB/ Barton Travel/ Zipp Cafe. Które 125 wybrać ? na forum Opinie 7 rok, 4 miesiąc temu
1. W pierwszym poście jest już podstawowy błąd w założeniach tzn. postrzeganie rynku chińskich motocykli w kontekście tzw „marki”. Otóż na ogół (wyjątki to Kymco, Keeway, Benelli) nie ma czegoś takiego jak marka. Romet, Junak, Zipp, Barton, Benyco to tylko importerzy-dy…Rozwiń
-
bsw commented on the post, Co zobaczymy na Targach Warsaw Motorcycle Show 2019? 7 rok, 4 miesiąc temu
Keeway/Benelli tylko szumnie zapowiada nowości, których niema np nowy TX 125 ADT.
W tych okolicznościach w bajki o TRK 125 / Leoncino 125 już nie wierzę.
Z „nowości” to będzie Junak Z1 i RSX
:-] -
bsw commented on the post, Nowy sezon, nowe Junaki, czym pojeździmy w tym roku? 7 rok, 4 miesiąc temu
@jas13, Nie zapomniałem – wspomniałem że są enduraki 250 ale IMO to nie są motocykle użytkowe.
-
bsw commented on the post, Nowy sezon, nowe Junaki, czym pojeździmy w tym roku? 7 rok, 4 miesiąc temu
Trochę się obawiam tej klęski urodzaju u Benelli. Patrzac na dotychczasową politykę Keewaya który całymi latami nie zmieniał a tylko nieznacznie „odświeżał” asortyment to trochę niepokojąca strategia. Jeśli chodzi[…]
-
bsw commented on the post, Nowy sezon, nowe Junaki, czym pojeździmy w tym roku? 7 rok, 4 miesiąc temu
Troszkę są inne te statystyki.
do 125 to ponad 48% a 125-250 tylko 2% ! Ale w segmencie 250-500 jest już 11% nowych rejestracji a od 500-750 następne 10%.
Co oczywiście nie zmienia faktu że prawie 30% to pojem[…] -
bsw commented on the post, Nowy sezon, nowe Junaki, czym pojeździmy w tym roku? 7 rok, 4 miesiąc temu
Zipp swego czasu wprowadził na rynek model vz2 – to samo co wypromowany przez Junaka model 123. Z końcem 2016 roku takiego nowego (tzn. 2015) Zippa można było kupić poniżej 3tys podczas gdy posiadający KPP Junak[…]
- Wczytaj więcej

Chyba że ten silnik już tylko do rkv i rks zostawią bo to już sprawdzone maszyny robione od wielu lat a do wszystkich nowszych ten z rkf chcą ładować aż do momentu jak uznają że czas na coś lepszego. Czyli będą tańsze chopery i cruisery na silniku z hondy cg, tanie nakedy na bazie suzuki…Rozwiń
Pamiętam tylną okładkę „Młodego technika” z roku bodajże 1986 prezentującą Motocykl Suzuki GN250 – to wciąż ten sam silnik tylko nieco pomniejszony.
Ta okładka wisiała u mnie na ścianie – takie marzenie wtedy miałem…