Pytanie żółtodzioba: rejestracja motocykla

Strona główna Fora Przepisy prawa Pytanie żółtodzioba: rejestracja motocykla

Przeglądają 11 wpisy - 1 przez 11 (z 11 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #7804 Reply
  mężczyzna
  Uzytkownik

  Na tym forum pytałem już o rady dot. wyboru motocykla. Zdecydowałem się na Keeway RKS 125.

  Proszę napiszcie mi, jak wygląda teraz procedura. Chodzi mi o kwestie formalne, a więc rejestracja. Muszę sobie wyrobić dokumenty (dowód rejestracyjny), zanim będę mógł nim jeździć, czy taki nowy motocykl ma jakieś ,,tymczasowe” tablice rejestracyjne? I co z ubezpieczeniem? Czy jest jakiś czas, kiedy działa jakieś ubezpieczenie sklepowe, czy od razu muszę kupić swoje?

  #7805 Reply
  Rafał
  Gość

  Kupujesz moto-> z umowa kupna do wydziału komunikacji zarejestrować-> do ubezpieczyciela w ten sam dzień ubezpieczyć-> z tablicami i OC do sprzedawcy, przykręcasz tablice i wio do domu, nie ma tymczasowych tablic w nowych moto, chyba że jest już zarejestrowane na sklep co sprzedawcy robili w przypadku gaźnikowców z przed 2 lat.

  #7806 Reply
  Langer
  Uzytkownik

  Zależy, czy kupujesz pojazd nowy, z salonu, niezarejestrowany czy też odkupujesz już zarejestrowany.
  W pierwszym przypadku (niezarejestrowany):
  -z dokumentami od dilera w Wydziale Komunikacji rejestrujesz pojazd, odbierasz tablicę rejestracyjną i ,,miękki” dowód rejestracyjny( po 2 tyg. wymienisz go na ,,twardy), w tym samym dniu opłacasz ubezpieczenie, po zamontowaniu tabliczki można wyjechać na drogi publiczne. W imieniu klienta diler może też zarejestrować i ubezpieczyć motocykl po otrzymaniu od nabywcy upoważnienia.
  W przypadku drugim (pojazd już zarejestrowany) od razu po kupnie możesz jeździć, ale w ciągu 14 dni musisz zgłosić w Urzędzie Skarbowym transakcję i opłacić podatek 2%, a do 30 dni w Wydz. Komunikacji przerejestrować motocykl na siebie, podobnie robisz z polisą OC.

  #7807 Reply
  bsw
  Uzytkownik

  Jak nowy (z salonu) to mogą też motek przywieźć Ci busem do domu i wtedy sobie na spokojnie sam rejestrujesz. Z papierów do rejestracji poza fakturą najważniejsze jest świadectwo homologacji.

  #7890 Reply
  mężczyzna
  Uzytkownik

  Dziękuję Państwu za dużą pomoc.

  #8127 Reply
  mężczyzna
  Uzytkownik

  Właśnie szukam ubezpieczenia OC na mojego Keewaya 125ml. Jedna kobieta zaproponowała mi OC za 390zł. Czy to nie jest dużo? Za samochód zapłaciłem jakieś 670zł. Macie może wiedzę, gdzie tanio można się ubezpieczyć? Na stronie mfind mają tylko samochody do wyboru, na stronie cuk zadają pełno pytań, z czego część jest dziwna, a i tak na końcu okazuje się, że większość ofert jest zakryta. Potrzebuję trochę pomocy. Jutro chciałbym zarejestrować motocykl.

  #8128 Reply
  bsw
  Gość

  Stanowczo za dużo. Ja w ubiegłym roku zapłaciłem 199 w HDI.
  RKS’a kupiłeś? Zwykłego czy Sport?

  #8129 Reply
  PeterP
  Gość

  Wszystko zależy od posiadanych zniżek i miejsca zamieszkania, nie mniej jednak i tak policzyła Ci bardzo drogo, ja przy 70% zniżki w Wawie płacę po 150 zł za motocykle o pojemnościach 650 i 700, moja Żona na takich samych zniżkach ubezpieczyła Junaka 121 Fl za 129 zł

  #8155 Reply
  jas13
  Gość

  Idź do agenta/brokera który ma kilka towarzystw w ofercie i niech przygotuje 2 -3 propozycje. Sprawdź w ofercie, czy jest to samo OC, czy przypadkiem nie doliczono Ci NNW, czasem doliczają bez informowania klienta

  #8159 Reply
  mężczyzna
  Uzytkownik

  Dzięki Wam za odpowiedzi. Szukam dalej.

  bsw: W sklepie zaproponowano mi RKV za 6,8tys i się zdecydowałem.

  #8161 Reply
  Przemysław
  Uzytkownik

  Ja za ubezpieczenie swojego rkv płaciłem 148 zł w pzu z maksymalnymi zniżkami. 390 to chyba bez jakichkolwiek zniżek.

Przeglądają 11 wpisy - 1 przez 11 (z 11 w sumie)
Odpowiedz do: Pytanie żółtodzioba: rejestracja motocykla
Twoje informacje