Przyczepka motocyklowa jednokołowa

Strona główna Fora Turystyka Przyczepka motocyklowa jednokołowa

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Arek. K 2 lata temu.

Przeglądają 3 wpisy - 1 przez 3 (z 3 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #1278 Odpowiedz

  Arek

  Witam
  Czy ktoś wie jakie przepisy mówią coś o przyczepkach do motocyli np. masa przyczepki, dł / szer., dopuszczalne prędkości itp.
  Zamierzam taką przyczepkę kupić ew. zrobić i nie wiem jakie przepisy to regulują
  Pozdr.
  Arek

  #1282 Odpowiedz

  Megido

  W świetle polskiego prawa przyczepy motocyklowe (do których zaliczają się także wózki boczne) nie wymagają rejestracji oraz nie podlegają wymogowi badania technicznego. Muszą jednak mieć oświetlenie i swoim stanem technicznym nie zagrażać bezpieczeństwu. Przy przyczepie motocyklowej rozbijamy się dodatkowo o podobny paradoks, jak w przypadku bagażników rowerowych montowanych na haku samochodu. Nie możemy zasłaniać tablicy rejestracyjnej, ani w żaden sposób utrudniać jej odczytania. Holując przyczepkę chcąc nie chcąc możemy przysłonić naszą tablicę. Logiczne byłoby umieszczenie tablicy rejestracyjnej na końcu zespołu pojazdów, ale w świetle prawa nie możemy poruszać się pojazdem bez tablicy rejestracyjnej. Nie mamy też prawa skopiować posiadanej tablicy i umieścić jej kopii na końcu zespołu. Ta legislacyjna głupota od lat nie doczekała się rozwiązania, więc przy ewentualnej kontroli i spotkaniu z funkcjonariuszem jednej z uprawnionych służb zawsze stoimy na przegranej pozycji.
  Źródło: swiatmotocykli.pl

  #1448 Odpowiedz

  Arek. K

  Na innym forum ktoś napisał, że długość takiego zestawu nie może przekraczać 4m a DMC przyczepki 100kg ale nie wiem skąd takie info bo w Kodeksie Drogowym nie ma takich paragrafów(jeśli się nie mylę).

Przeglądają 3 wpisy - 1 przez 3 (z 3 w sumie)
Odpowiedz do: Przyczepka motocyklowa jednokołowa
Twoje informacje
Lost Password

Register