@bisw
Aktywny 8 miesiąc, 2 tydzień temu-
bsw skomentował motocykl 7 rok, 11 miesiąc temu
Mam ok 183 cm i nogi nie mieszczą się mi w przetłoczenia w baku a kolana mam ugięte – to bardzo niewygodne na dłuższą metę. Pozycja na moim 123 jest dużo lepsza. Stąd moja propozycja RZ/Racer – bo to nowsze wc[…]
-
bsw skomentował motocykl 7 rok, 11 miesiąc temu
RKS jest mały i niski. Jeśli już nowy, tani chińczyk to lepiej np Junak RZ lub Racer – są nieco wyższe.
-
bsw odpowiedział(a) na temat Polecenie mechanika na forum Rankingi 7 rok, 11 miesiąc temu
Gaźnik czy zawory to żadna robota ale większość warsztatów motocyklowych nie podejmuje się grzebania przy „chińczykach”. Na pewno załatwisz to w warsztatach dealerskich na ul. Drewnianej 4 lub Konopnej 8. A gdzie jeszcze – sam jestem ciekaw…
-
bsw skomentował motocykl 7 rok, 11 miesiąc temu
Wiaderko, szmatka i woda z „Ludwikiem”. Zaczynam od góry i schodzę do dołu. 5-10 minut i motek ogarnięty 🙂
-
bsw commented on the post, Trudne czasy dla pojemności 125. Klęska Rometa, Junak się trzyma. 7 rok, 11 miesiąc temu
Mnie dziwi tak wysoka pozycja Yamahy. Bo jeśli chodzi o motocykle to nie ma ona nic ciekawego – albo średniawy model YS albo wypasiony ale piekielnie drogi MT. Chyba że statystykę zawyżają skutery…
-
bsw skomentował motocykl 7 rok, 11 miesiąc temu
Za dobry kask to trzeba dać i ponad 1400zł. Te przyzwoite zaczynają się od 500…
Natomiast pomijając kwestię bezpieczeństwa (oby nigdy nie trzeba było tego sprawdzać) żle dobrany kask potrafi zepsuć całą przyj[…] -
bsw skomentował motocykl 7 rok, 11 miesiąc temu
Mam Junaka 123 z Tayo – wszystko jak najbardziej OK.
-
bsw skomentował motocykl 7 rok, 11 miesiąc temu
Po lewej stronie cylindra widać charakterystyczną śrubkę od „kiwaków” popychaczy zaworowych. Obawiam się zatem że to klon starego i jak widać ciągle jarego silnika Hondy CG (OHV). Natomiast wybrzuszenie z przodu s[…]
-
bsw opublikował nowy komentarz aktywności 7 rok, 11 miesiąc temu
Wrzuć na jakis tinypic a tutaj zapodajesz linka
-
bsw commented on the post, Suzuki Marauder 125 – grzeczny chopper dla grzecznych chłopców 7 rok, 11 miesiąc temu
Ja bym brał Suzi. Silnik popularny i sprawdzony. Z częściami w razie co też chyba lepiej…
-
bsw skomentował motocykl 7 rok, 11 miesiąc temu
Dojazdy motongiem do pracy to zupełnie inna jakość. Jak to mówił kiedyś Dawid. Wychodzisz z pracy i już odpoczywasz – dojeżdżasz do domu w pełni zrelaksowany :-). Zresztą w drugą stronę też.
Napisz coś więcej o[…]
-
bsw opublikował nowy komentarz aktywności 7 rok, 11 miesiąc temu
Absolutnie nie neguję – jest OK. Tylko myślałem że wezmą jakiś inny model z innej fabryki (tak jak zrobił Junak z 121 FL).
Zdziwiłem się nawet że dali radę wtrysk do tego silnika zaadoptować (następcy bardzo popularnego Junaka 123 z tym samym silnikiem nie ma). Ale Benyco zrobiło jesz…Rozwiń -
bsw commented on the post, Test i prezentacja Benyco BR 125 EFI 7 rok, 11 miesiąc temu
Z modern classików pewnie bym dołożył ~1000 i brał Zipp’a Cafe…
-
bsw commented on the post, Test i prezentacja Benyco BR 125 EFI 7 rok, 11 miesiąc temu
BTW: taka ciekawostka – goły silnik do Bartona jest droższy (2422 pln) niż kompletny silnik do Suzuki (2076 pln)
-
bsw commented on the post, Test i prezentacja Benyco BR 125 EFI 7 rok, 11 miesiąc temu
Silnik w Bartonie zdecydowanie lepszy (chociaż nie wiadomo jak się będzie sprawował z wtryskiem) Ale design Benyco bazujący na ponadczasowym Suzuki GN mi się bardziej podoba. Gdyby do Benyco założyć prawdziw[…]
-
bsw opublikował nowy komentarz aktywności 7 rok, 11 miesiąc temu
Wychodzi na to że do starego silnika dołożyli wtrysk + CBS i tyle
-
bsw commented on the post, Test i prezentacja Benyco BR 125 EFI 7 rok, 11 miesiąc temu
OHV na wtrysku – no nie spodziewałem się.
Co do filmu – prawie ok ale coś nie halo z końcówką – ostatnia minuta to jakieś śmieci bez dźwięku.
Brakuje zaś tego co zawsze było na końcu czyli testu przyspieszen[…] -
bsw skomentował motocykl 7 rok, 11 miesiąc temu
Co do klejenia sprzęgła problem ustał po tym jak zmieniłem tarcze na NHC.
-
bsw skomentował motocykl 7 rok, 11 miesiąc temu
Zapewne tak jak we wszystkich – wspólna dla silnika, skrzyni i co też ważne sprzęgła.
Wszyscy polecają motocyklowy olej Motul 5100 4T 10W40
Ja jeżdżę na trochę tańszym Valvoline Synpower 4T 10W40 i jest OK. -
bsw opublikował nowy komentarz aktywności 7 rok, 11 miesiąc temu
1. To nie jest motocykl tylko motorower
2.To nie jest Komar tylko Kadet - Wczytaj więcej

Powiedz mi bsw czego się spodziewałeś za taką cenę? Benyco za te same pieniądze sprzedaje jeszcze starszą konstrukcję.