QJMotor SRK 125S

Dodaj do porównania
QJMotor SRK 125S

Model SRK 125 S  jak i cała marka QJMOTOR zadebiutowała w Polsce w lutym 2024 roku. Prezentacja modelu zaczęła się od „trzęsienia ziemi”, a potem napięcie tylko narastało.

A więc od początku!

Nowy na Polskim rynku naked jest mocno spokrewniony ze znanym i lubianym modelem Benelli 150S, znanym u nas jako Keeway RKF 125. Oba te motocykle produkowane są przez tego samego producenta należącego do koncernu Geely. Do tego samego koncernu oprócz QJMotor  należy też Volvo i Benelli. Koncern posiada też sporo akcji mercedesa.

Prezentowany model SRK 125 S, posiada zawieszenie przednie typu up-side down. W pokonywaniu nierówności pomagają także 17 calowe koła. Tylny amortyzator monoshock dba o stabilizację jazdy w pochyleniu. Jak na nowoczesnego nakeda przystało mamy też pełne oświetlenie LED.

Motocykl ma oczywiście wyświetlacz ciekłokrystaliczny, który w łatwy sposób umożliwia producentom zamieszczenie na nim wszystkich potrzebnych informacji. Mamy więc prędkość, obrotomierz, licznik przebiegu, zegarek, wskazanie aktualnie wbitego biegu. Nie zabrakło też poziomu paliwa czy temperatury cieczy chłodzącej. Dodatkowo z wyświetlaczem możemy połączyć się przez bluetooth z naszym telefonem komórkowym. Skoro mamy możliwość połączenia się przez bluetooth nie mogło zabraknąć portu do ładowania sprzętu, w SRK 125 S mamy podwójne gniazdko USB.

Fajne atrakcje do tej pory? A prezentacja dopiero się rozkręca…

Motocykl co prawda nie posiada bagażnika, ale przewidziane dla pasażera uchwyty mogą służyć do zamocowania ładunku. Oczywiście tylko, gdy nie zabierzemy nikogo ze sobą. Motocykl napędzany jest, chłodzonym cieczą, silnikiem o mocy 15KM, więc zabierania pasażera nie będzie problemem. O ile kanapa dla kierowcy jest dosyć wygodna, to pasażera radzę zabierać tylko na krótkie przejażdżki.

Na uwagę zasługuje też układ hamulcowy. Producent oferuje motocykl na dwóch tarczach hamulcowych z dwukanałowym układem ABS. Sami przyznacie że jak na 125tkę to mówimy o pełnym wypasie. Za tak wyposażony pojazd trzeba zapłacić 11990zł. Taka kwota w 2024 roku wydaje się co najmniej o 4 tysiące za niska.

Gdzie jest więc haczyk?   

Tak naprawdę to nie ma, ktoś mógłby przyczepić się że na start dostajemy pojazd na oponach CST, ale na chińskich oponach wychodzą nawet japońskie 125tki. Moim zdaniem cena na pewno nie wynika ze słabej jakości. Jestem przekonany, że gdy tylko marka znajdzie uznanie wśród polskich klientów cena odpowiednio wzrośnie.

Dane techniczne:

Moc w kW
Moc maksymalna liczona w kilowatach
11
Moc KM
Moc maksymalna liczona w koniach mechanicznych
14.96
Waga
Masa własna pojazdu, z jego normalnym wyposażeniem, paliwem, olejami, smarami i cieczami w ilościach nominalnych, bez kierującego
143
Stosunek mocy do wagi kW/kg
Liczba kilowatów przypadająca na jeden klilogram. Czytaj więcej ...
0.077
Spalanie
Średnie zużycie paliwa, podane w litrach na 100 km
Rodzaj zasilania
Gaźnik wyregulujesz śrubokrętem, wtrysk (komputer) wyregulujesz tylko w serwisie. Jednak wtrysk nie wymaga częstych regulacji. Czytaj więcej ...
Wtrysk
Liczba zaworów na 1 cylinder
Silniki 4 zaworowe wykazują się mniejszymi drganiami. Są elastyczniejsze, tzn mają odrobinę więcej mocy w dolnym i wysokim zakresie obrotów. Czytaj więcej ...
4 (SOHC)
Rodzaj pracy silnika
Określa liczbę suwów w jednym cyklu pracy silnika. Czytaj więcej ...
4 suwowy (4T)
Liczba cylindrów
2 cylindrowe silniki są elastyczniejsze i wydają przyjemniejszy dzwięk
1 Cylinder
Skrzynia biegów
Manualna 6 biegowa
Chłodzenie silnika
Silnik chłodzony cieczą jest elastyczniejszy, i lepiej radzi sobie w upalne dni z dodatkowym obciążeniem. Czytaj więcej ...
Cieczą
Wałek wyrównoważający
Silnik wyposażony w wałek wyrównoważający, generuje znacznie mniej wibracji, dzięki czemu motocykl się nam nie rozkręca a jazda jest dużo przyjemniejsza. Czytaj więcej ...
Tak
Prędkość maksymalna licznikowa
Prędkość maksymalna GPS
Prędkość przelotowa
To prędkość na najwyższym biegu, przy średnich obrotach silnika. Do spokojnej, nienerwowej, jazdy w trasie.
Wysokość siedziska
Porównaj z wysokością swojej nogi. Niski człowiek na wysokim siodle, ma problem z postojem na czerwonym świetle. Mając nogę wyprostowaną powinieneś oprzeć całą stopę na asfalcie.
790
Szerokość
Im mniejsza szerokość tym łatwiej jest przeciskać się między samochodami w korkach. Wartość podana w mm.
785
Długość
Porównaj długość z innymi modelami, aby mieć pogląd co do wielkości motocykla
1970
Rozmiar opony przedniej
Im większe koło i większy profil tym jazda jest bardziej komfortowa
100/80 R17
Sprawdź cenę tego rozmiaru w sklepie
Rozmiar opony tylnej
Im większe koło i większy profil tym jazda jest bardziej komfortowa
130/70 R17
Sprawdź cenę tego rozmiaru w naszym sklepie

Udostępnij ten post

Beniamin to specjalista od "chińczyków". Członek Klubu Chińskich Motocykli. Związany z produkcją dla motoryzacji od 2007 r. Na co dzień pracuje jako kierownik zakładu produkcyjnego. Z wykształcenia technik elektronik systemów komputerowych, inżynier elektrotechniki, magister automatyki i metrologi.

REKLAMA

4 komentarze

 1. Z tego wynika że jest to niestety motorek dla osób niewysokich i szczupłych.
  Maleństwo. Tak jak Keeway RKF 125i.

  Odpowiedz
  • amerykę odkrył że na 125 się wygląda jak na kocie 🙂 domena chińskich sprzętów, musisz być kompaktowych rozmiarów.

   Odpowiedz
 2. Boże jaki ten tablet jest brzydki

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany

Możesz używać tagów HTML i następujących atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>