@bisw
Aktywny 8 miesiąc, 2 tydzień temu-
bsw opublikował nowy komentarz aktywności 8 rok, 3 miesiąc temu
Mam do 20 kwietnia – zdążę przed podwyżką….
-
bsw skomentował motocykl 8 rok, 3 miesiąc temu
Tak… Jak kupisz to możesz sobie do woli próbować 😉
-
bsw opublikował nowy komentarz aktywności 8 rok, 3 miesiąc temu
Każdy „polski motocykl” jest nierealny. Obecny świat jest już poukładany i nie ma szerszego miejsca na takie zachcianki.
-
Za to Unia zafunduje nam pojazdy elektryczne, zamiast wydechu będą miały kominy smrodzących elektrowni i ewentualnie odpady radioaktywne jako drugi rodzaj spalin. Cieszę się, że nasz rodak próbuje coś zrobić, zamiast poddawać się zupełnie bez walki o rodzimą myśl techniczną. Poza tym trudno…Rozwiń
-
Zobacz schemat silnika, tłok ma tak skomplikowaną budowę, że będzie jazda ze smarowaniem przy obciążonym silniku. Jedyny prototyp silnika jaki gość uruchomił był wersją 1-dno cylindrową złożoną w większości z silnika modelarskiego. Silnik w wersji z krzyżowym układem nadal jest w fazie…Rozwiń
-
O tym bezsensownym silniku już jas13 napisał – mógłbym dodać jeszcze wiele uwag krytycznych ale po co. Do wielu osób nadal nie docier fakt że silnik spalinowy staje się powoli przeżytkiem. Wszelkie próby jego modernizacji przypominają niegdysiejsze próby modernizacji silnika parowego -…Rozwiń
-
-
-
bsw odpowiedział(a) na temat Czas na elektryki? na forum Rankingi 8 rok, 3 miesiąc temu
Póki co super elektryczny odpowiednik motocykla 125 (15KM na kategorę A1) – model Zero S 11kW kosztuje – bagatelka 11,5 tys Euro…
http://www.zeromotorcycles.com/eu/zero-s
Ale parametry – bajka:
142kg masy i Vmax 139 km/h (ciekawe ma homologację na A1 a maksymalna moc chwilowa to 31KM !)…Rozwiń -
bsw odpowiedział(a) na temat Czas na elektryki? na forum Rankingi 8 rok, 3 miesiąc temu
Chmm…
Dla wielu motocyklistów ich maszyna musi mieć silnik spalinowy. Zapach spalin czy charakterystyczny głośny klang to nieodłączny element tej kultury. O takich mówi się że mają benzynę we krwi (szkoda że wielu z nich nie ma przy tym oleju w głowie). Ale tacy raczej są niereformowal…Rozwiń -
bsw odpowiedział(a) na temat Rejestracja na forum Przepisy prawa 8 rok, 3 miesiąc temu
Oczywiście – prawo nie działa wstecz !
Jeżeli w momencie wprowadzenie do obrotu pojazd spełniał normy to nadal go obowiązują te normy a nie nowsze. -
bsw commented on the post, Nowości przedstawione na targach w Warszawie [FILM] 8 rok, 3 miesiąc temu
Korea, Tajwan, Chiny czy Indie – startowali niemal od zera – dziś są przemysłowymi potęgami. Polska była prawdziwą potęgą w produkcji motocykli w latach 60-tych. Właśnie w 1962 roku Hindusi kupili licencję[…]
-
bsw odpowiedział(a) na temat Rejestracja na forum Przepisy prawa 8 rok, 3 miesiąc temu
Tak – dlatego „salony” oferujące „starsze” pojazdy sprzedają je jako już zarejestrowane lub wyjątkowo KPP (końcówka partii produkcyjnej).
-
bsw commented on the post, Nowości przedstawione na targach w Warszawie [FILM] 8 rok, 3 miesiąc temu
Uważam że przy tym mikroskopijnym rynku zalanym tanimi produktami nie ma sensu inwestować w kolejny wyrób bazujący na importowanych częściach – raczej nie będzie tańszy ani lepszy od tego co już jest…[…]
-
bsw commented on the post, Nowości przedstawione na targach w Warszawie [FILM] 8 rok, 3 miesiąc temu
@Mariusz Ja nie neguję potrzeby reform tylko sposób w jaki ją przeprowadzono. Obiecywano 2-3 letni okres szybkich zmian – i owszem były szybkie zmiany na gorsze. Musiało minąć 10 lat zanim się zaczęło poprawiać[…]
-
bsw commented on the post, Nowości przedstawione na targach w Warszawie [FILM] 8 rok, 3 miesiąc temu
@jas13 Jastrowie to nie Podkarpacie i nigdy nie produkowano tam motorowerów czy motocykli. (Na Podkarpaciu produkowano tylko silniki w Nowej Dębie – ale to inna historia…)
Ale paradoksalnie to właśnie m.in. poc[…] -
bsw commented on the post, Nowości przedstawione na targach w Warszawie [FILM] 8 rok, 3 miesiąc temu
To prawda – ale podstawowy problem w tym że towary te zachodnie były dostępne po zaniżonych, dumpingowych cenach (brak ceł ochronnych). Natomiast rodzime produkty były nadal obarczone wadami poprzedniego syste[…]
-
bsw commented on the post, Nowości przedstawione na targach w Warszawie [FILM] 8 rok, 3 miesiąc temu
Nadal mam rower PREDOM-ROMET Jubilat 2 z 1981 roku który okazjonalnie użytkuję (okresowo nawet intensywnie) który sprawuje się bez zarzutu. Przyznaję produkowali też chłam np. Ogar 205 którego miałem nieprzyje[…]
-
bsw commented on the post, Nowości przedstawione na targach w Warszawie [FILM] 8 rok, 3 miesiąc temu
A kto konkretnie ?
-
bsw commented on the post, Nowości przedstawione na targach w Warszawie [FILM] 8 rok, 3 miesiąc temu
Nieprawda – wiele produktów było dobrej jakości a zakłady miały nowoczesny park maszynowy i potencjał. Natomiast zabito je niewłaściwie prowadzoną polityką gospodarczą, a w zasadzie jej brakiem i podejściem[…]
-
bsw commented on the post, Nowości przedstawione na targach w Warszawie [FILM] 8 rok, 3 miesiąc temu
Arkus nie kupił żadnej fabryki tylko prawa do używania loga i marki !
Dawne zakłady w Bydgoszczy padły jak cały przemysł Polski z początkiem lat 90-tych w ramach zaplanowanego przez Sorosa-Sachsa planu neokolo[…] -
bsw commented on the post, Nowości przedstawione na targach w Warszawie [FILM] 8 rok, 3 miesiąc temu
Honda cb125r jest za droga w stosunku do osiągów – kariery jej nie wróżę.
18 tys zł/12KM – za mniejsze pieniądze można mieć markowe 15KM (Suzuki, KTM) -
bsw commented on the post, Mleko następne, czyli co po 125cc 8 rok, 3 miesiąc temu
Ad 4.
Honda właśnie włączyła do oferty dwa bliźniacze modele:
cb125r:oraz cb300r:
Zatem w segmencie „średniolitrażowym” coś się jednak dzieje…
Tylko te ceny… -
bsw opublikował nowy komentarz aktywności 8 rok, 3 miesiąc temu
Przecież to są motorynki na 12 calowych kołach…
-
bsw commented on the post, Motocykle KEEWAY zaprezentowane na targach EICMA [GALERIA] 8 rok, 4 miesiąc temu
RKF też – 8990 PLN
- Wczytaj więcej

Cytat:Warto jednak pamiętać, że wspomniana podwyżka nadal nie jest tą, o którą walczą diagności. Według tych założeń cena przeglądu motocykla miałaby wzrosnąć o blisko dwa razy.
Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, ubiega się o wzrost kwoty do 100 zł za motocykli i conajmniej 150 złot…Rozwiń
Powiedzmy sobie wprost, dla wielu i tak wielkim bólem jest konieczność uiszczenia opłaty z góry, bo teraz już się nie da nie zapłacić, jeśli pojazd nie przejdzie badania.