Blog / Nowości

Romet zgarnia kasę za 2014 rok

Romet zgarnia kasę za 2014 rok

Prezentujemy wyniki sprzedaży motocykli w roku 2014 opublikowane przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego. Romet rozbił bank. Gratulujemy!


Gdy przyjmiemy średnią cenę 5000zł brutto za motocykl i pomnożymy przez 1775 wychodzi prawie 9 milionów przychodu! Naturalnie, nasze państwo zagarnia z tej kwoty lwią część, 23% na sam VAT, do tego podatek dochodowy + ZUS’y pracowników i kwota topnieje niemalże o połowę. Potem należy doliczyć prowizje dla sprzedawców, koszty zakupu, importu i armii pracowników. Z pięknej sumy zostanie może jakiś milion realnego dochodu. Bez względu na precyzyjność tych wyliczeń, gratulujemy sukcesu. Ciekawi nas jednak czy Romet zaskoczy nas w 2015 roku. Junak wystawił nowych graczy na 2015 rok. Prezentowane motocykle zapowiadają się ciekawie. Za rok te słupki mogą wyglądać zupełnie inaczej, ponieważ to jest rynek rozwijający się. Prawdziwego lidera w segmencie 125 poznamy pewnie dopiero za kilka lat.

Udostępnij ten post

Założyciel strony motocykle125.pl. Z wykształcenia technik mechanik pojazdów samochodowych. Z pasji programista prowadzący własną działalność.

REKLAMA

Jeden komentarz

  1. Mozliwosc poruszania sie 125 ccm na zwykle prawko wprowadzono w zasadzie pod koniec sezonu. Obecnie jest duzo 125typu made in china wiec pewnie za rok romet az tak mocny nie bedzie w rankingu. Markowi gracze tez chyba zbytnio sie nie wybija bo chyba jak ktos ma malo kasy to kupuje made in china a jak ma wiecej to wybierze pewnie wieksza pojemnosc. W zwiazku z tym za pewne wiekszosc modeli to beda modele do 125 ccm

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany

Możesz używać tagów HTML i następujących atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>