Blog / Nowości

Relacja z targów Poznań Motor Show

Ależ tłoczno było w Poznaniu za sprawą targów Motor Show. Nic dziwnego, zima dobiega końca, pora ruszyć się z domu i nacieszyć trochę oka, a było co oglądać.

Hale prezentujące producentów samochodów pękały w szwach, zainteresowanie było tak duże, że nie przesadzę mówiąc, że nie było tam czym oddychać. Na szczęście hale motocyklowe posiadały zdecydowanie więcej wolnej przestrzeni.

Jeśli chodzi o gościnność stoisk to szczególnie ujął nas Junak. Przedstawiciel firmy Junak – pan Karol Kopytek – opowiedział nam ciekawą historię odnośnie patentu, który firma Almot opracowała wspólnie z Politechniką Poznańską. Tę relację niedługo zaprezentujemy w oddzielnym artykule. Niestety, na stoiku Junaka nie zobaczyliśmy chyba najbardziej wyczekiwanego modelu – EVO 125. Jaka szkoda! Otrzymaliśmy informacje, że będzie go można zobaczyć w okolicy maja.

Ponieważ mierzę 183 centymetry wzrostu, dosiadałem głównie te maszyny, które wyglądały na duże. Najbardziej przypadł mi do gustu Hyosung GT i GV, gdyby kosztowały poniżej 10 tys, stanowiły by prawdziwy rarytas w kategorii 125. Dobrze wyglądałem także na motocyklu Yamaha MT. Jednak Yamahy, mimo wszystko nie wybrał bym ze względu na cenę.

Ze względu na tłok, pstrykanie fotek było prawdziwym wyzwaniem. W poniższej galerii zobaczycie trochę zbliżeń na motocykle, które przykuły moją uwagę.

Udostępnij ten post

Założyciel strony motocykle125.pl. Z wykształcenia technik mechanik pojazdów samochodowych. Z pasji programista prowadzący własną działalność.

REKLAMA

4 komentarze

 1. Czy siadałeś na Junaczki RS125 i NK125? 🙂
  A może Romet Division 125?
  Jeśli tak to mógłbyś dać swoją opinię o tych motocyklach?

  Odpowiedz
 2. Wiatm wiecie może czy Junak RS 125 ma licznik km przebiegu dziennego? 🙂

  Odpowiedz
  • Zarówno Junak RS 125 jak i Junak 122 RS mają liczniki przebiegu dziennego.

   Odpowiedz
   • Dzięki wielkie za odp 🙂

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany

Możesz używać tagów HTML i następujących atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>