Ciekawostki / Nowości

Elektryczne motocykle coraz bliżej – LEM Bullet

Elektryczne motocykle coraz bliżej – LEM Bullet

Jakiś czas temu pisaliśmy o projekcie LEM Napoli. Chłopaki i dziewzyny z tego zespołu pracują nad nowym projektem, który jest bliski finiszu. Prototyp ma być gotowy na kolejny konkurs.

Oto co powiedział nam lider projektu – Piotr Mierzwiak.

Tym razem budujemy od podstaw motocykl elektryczny dla policji. Część poszycia motocykla stanowią łatwo ściągalne tarcze wykonane z kevlaru, więc policjant może bez problemu schować się za motocyklem, który jest kuloodporny. Osłonę można zdjąć dzięki czemu policjant ma pod ręką mobilną tarczę.

Chyba najważniejszym pytaniem jakie pada z ust ciekawskich to „ile to ma mocy”, następne pytanie to „a ile to poleci”? Piotrek udziela odpowiedzi:

Tym czym różni się Bullet poprzednich projektów to moc. Zastosowaliśmy w nim silnik generujący 8kW, co zapewni nam prędkość maksymalną około 120km/h. Cała rama oraz zawieszenie motocykla jest wykonane ze stopów aluminium dzięki czemu jego waga nie przekracza 65 kg. Bateria, którą przygotowaliśmy na zawody, zapewnia przejechanie około 70-75 km, jednak mamy przygotowany także projekt pakietu, który pozwoli nam już na przejechanie nawet 100-110 km!

Brzmi imponująco prawda? Te parametry świetnie wpisują się w ideę lekkich motocykli służących jako alternatywny środek transportu na dojazdy do pracy czy też na zakupy. Gdyby taki motocykl wszedł do seryjnej produkcji, można by się nim poruszać posiadając prawo jazdy kategorii B. Spełnia wszystkie warunki, no może nie wszystkie, trzeba by dodać mu trochę kilogramów, to nie problem. Zatem kolejne pytanie brzmi gdzie i kiedy będzie można taki kupić? W odpowiedzi Piotrek podcina nam trochę skrzydła, ale i tak mocno trzymamy kciuki za cały zespół:

W tym momencie najistotniejsze jest dla nas zdobywanie doświadczenia w budowie tego typu pojazdów. Na tę chwilę nie uciekamy myślami, co do produkcji seryjnej takich motocykli i chociaż jest to jeszcze odległe marzenie, to na pewno cały czas mamy je gdzieś z tyłu głowy, więc może za kilka najbliższych lat uda nam się i to osiągnąć.

LEM-bullet

Na koniec nasz apel do zamożnych czytelników: Jeżeli masz tyle kasy, że przewalasz je gablami, żeby nie gniły, lepiej zainwestuj je w elektryczne motocykle. Tęgie głowy już są, a to co się dzieje na rynku 125-tek, pokazuje że popyt na lekkie miejskie motocykle jest duży. Zatem to może być świetny pomysł na inwestycje!

Poniżej film pokazujący pracę tych młodych zapaleńców. Euro dla Polski się skończyło, więc możemy kibicować zespołowi z PIRM!

Udostępnij ten post

Założyciel strony motocykle125.pl. Z wykształcenia technik mechanik pojazdów samochodowych. Z pasji programista prowadzący własną działalność.

REKLAMA

6 komentarzy

 1. A da się ładować baterię podłączając go do sieci 230V?

  Odpowiedz
  • W celu ładowania motocykla wykorzystujemy ładowarkę która jest zasilana napięciem 230V

   Odpowiedz
   • Piotrek, a duża ta ładowarka jest? Da się ją wozić w plecaku? 🙂

    Odpowiedz
 2. Niestety ekipa ma problem z designem. Za każdym razem design konceptu wymiata a wychodzi brzydal.

  Odpowiedz
  • Beny za dużo od nich wymagasz. Drużyna startuje na konkurs „smart” a nie na „miss” … jak przyjdzie co do czego to marketingowcy się wezmą za wizerunek. Szacun dla chłopaków że najpierw zaczynają od funkcjonalności a potem skupią się na wyglądzie, a nie jak ro robią chińczycy – odwrotnie.

   Odpowiedz
 3. Więcej ciekawostek o bullecie 🙂
  http://centrumdruku3d.pl/lem-bullet-czyli-pierwszy-polski-elektryczny-motocykl-policyjny/
  Mam nadzieje, że nikt się nie obrazi za link do innego portalu, ale pomyślałem, że warto się podzielić żeby inni mogli zobaczyć jeżdżącego LEMa 😉

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany

Możesz używać tagów HTML i następujących atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>