Jaka 125 dla kobiety, do 4 tys zł ?

Strona główna Fora Opinie Jaka 125 dla kobiety, do 4 tys zł ?

Przeglądają 9 wpisy - 1 przez 9 (z 9 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #6086 Reply
  Karolina
  Gość

  Witam,
  Jak w tytule przymierzam się do zakupu swojego pierwszego motoru. Posiadam prawo jazdy kategorii B, dlatego swoją przygodę chcę rozpocząć powoli, bezpiecznie od 125.
  Na sam motocykl (bez oprawy odzieżowej) przeznaczyć chcę maksymalnie 4000 zł.
  Mój wzrost to 173 cm.
  Przeglądając liczne fora oraz oferty sprzedażowe zainteresował mnie Romet Soft, jednak martwi mnie fakt, że przy prędkości 80 km/h może już ledwo co zipieć.
  Motocykl, służyć by miał do weekendowej jazdy do 200/300 km poza moje miejsce zamieszkania. W mieście, raczej rzadko byłby używany, dlatego uważam, że prędkość osiągana (conajmniej) 100 km/h byłaby optymalna na takie trasy (aby nie zmęczyć siebie i motoru).
  Oczywiście najlepiej aby spalanie nie przekraczało 4 l/100 km, a eksploatacja nie zabiła mojej kieszeni po 2 miesiącach. Niestety, przygoda dopiero się rozpoczyna, więc majsterkowanie w garażu może być u mnie na ten moment mało wydajne.

  Co byście polecili jak na pierwszy raz, nowego chińczyka (jakiego), czy lepiej coś starszego np. hondę czy junaka. Przewiduję, że motor ten miałby mi posłużyć na ok 3/4 sezony.

  #6161 Reply
  magik
  Uzytkownik

  Od kiedy wprowadzili normę Euro 4 raczej może być ciężko dostać nowe moto w tej cenie, co najwyżej dealer mógł zarejestrować przed nowym rokiem, i sprzedawać jako używany z zerowym przebiegiem, ale coś używanego mogło by się znaleźć, jak na przykład ten Junak

  #6164 Reply
  bsw
  Uzytkownik

  Sam kupiłem rok temu 2-letni J123 i mogę ten model polecić z czystym sumieniem. Zrobiłem nim bez absolutnie żadnych problemów ponad 3 tys. Spalanie przy ostrym użytkowaniu ok. 3,3 – w trasie nieco mniej.
  Ale co do prędkości podróżnej 100km/h – to mrzonka. Większość standardowych 125 poleci ponad 100 – ale to katowanie silnika. Faktyczna, bezpieczna prędkość przelotowa jest w granicach 70-80 km/h.

  #6175 Reply
  Szmarju
  Uzytkownik

  Zastanawia mnie, czy autorka tematu coś kupiła, ponieważ wymagania + dostępne pieniądze, zwiastują niestety brak jakichkolwiek opcji do wyboru.

  #6176 Reply
  Langer
  Uzytkownik

  To już nie te czasy, że nówki kosztowały mniej niż 4 tysiące. Teraz najtańsza na rynku ,,125” Benyco Cruiser to prawie 5 tysięcy (czyli 20% powyżej budżetu), ale oczekiwania dot. osiągów wskazują na chęć posiadania czegoś z silnikiem raczej 250, a nie 125 ccm.

  #6177 Reply
  jas13
  Moderator

  Droga koleżanko, jazda samochodem z prędkością 100km/h, a jazda motocyklem 100km/h, to zupełnie inna bajka. Motocykl zwłaszcza 125 jest dosyć podatny na wiatr zwłaszcza boczny. Przelotowa 100km/h i więcej to raczej małe ścigi typu CBR, NSR, Mito, YZF, GT. Dla większości tak jak napisał @bsw, 100km/h jest to prędkość wymęczona. Do turystyki rzędu 200-300km to szukałbym raczej maxiskutera, ewentualnie cruisera lub nakeda. Powód banalny do wyjazdów potrzebujesz przestrzeni bagażowej, więc na kufry i sakwy musi być przestrzeń. W założonym budżecie z motocykli to raczej szukaj młodej używki z pewną historią, z chińskiej stajni np. Keeway RKS, Junak RS, M12. Z markowych Yamaha YBR, Honda CB125F/CBF125. Oczywiście zawsze można spytać dealera nowych motocykli o ofertę sprzedaży ratalnej, jeśli taki wariant wchodzi w rachubę.

  #6181 Reply
  bsw
  Uzytkownik

  Autorka nie pisała że ma być nowy. Za 4 tys można wyrwać używkę w dobrym stanie – sam tak zrobiłem. Co do osiągów – myślę że to wygórowane oczekiwania osoby początkującej 🙂 Jak się już trochę obezna z tematem to skonfrontuje te wyobrażenia do rzeczywistości.

  #6223 Reply
  Karolina
  Gość

  Dziękuję za odpowiedzi. Ostatecznie decyzja zapadła na benzer Yankee 125.Po pewnym czasie zobaczymy jak bardzo będę zadowolona 🙂 jego przeznaczeniem jest nauka i przyjemność 🙂 dla zainteresowanych jego cena (zarejestrowana nówka) to 3500 zł.

  #6232 Reply
  Szmarju
  Uzytkownik

  No i o to chodzi 🙂 Na miasto, czy na krótkie drogi na obrzeżach gdzie tiry nie muszą ciągle wyprzedzać takiej 125, to dobra opcja. Do komfortowego i długiego latania na trasie, moim zdaniem najpierw PJ kat A, a później można wybierać wśród bardziej odpowiedniego sprzętu na takie warunki.

Przeglądają 9 wpisy - 1 przez 9 (z 9 w sumie)
Odpowiedz do: Jaka 125 dla kobiety, do 4 tys zł ?
Twoje informacje