bsw

  • bsw opublikował nowy komentarz aktywności 8 rok, 9 miesiąc temu

    Opony są w miarę ok, ale na suchym – niemniej kilka razy już zawiodły. Co prawda zawsze dałem radę i nic złego się nie stało, ale myślę że na mokrym takie same sytuacje kończyły by się glebą albo dzwonem. Zatem podchodzę do tych opon ze sporą rezerwą. A na przyszły sezon myślę o Continentalach…

  • bsw opublikował nowy komentarz aktywności 8 rok, 9 miesiąc temu

    Aby móc jeździć w deszczu to ja muszę jeszcze z tysiaka dołożyć na:
    – nowe opony – te nylonowe zachowują się nerwowo,
    – lepsze buty – w mokrych jeździć jest niefajnie…

    • Jeździłem na CST, również w deszczu. I było znośnie, w porównaniu do innych chińskich opon. Ale teraz mam Metzelery i dziś w deszczu, przy 15km/h chciałem sprawdzić sobie ABS. Nacisnąłem na maksa i motocykl się zatrzymał, bez uruchamiania ABS-u. Gdzie na CST przy takim hamowaniu opon…Rozwiń

      • Opony są w miarę ok, ale na suchym – niemniej kilka razy już zawiodły. Co prawda zawsze dałem radę i nic złego się nie stało, ale myślę że na mokrym takie same sytuacje kończyły by się glebą albo dzwonem. Zatem podchodzę do tych opon ze sporą rezerwą. A na przyszły sezon myślę o Continentalach…

  • bsw opublikował nowy komentarz aktywności 8 rok, 9 miesiąc temu

    Polscy dystrybutorzy chińskich jednośladów nadal próbują ukrywać ich faktyczne pochodzenie. Z uporem godnym lepszej sprawy wmawiają potencjalnym kupcom że to produkt polski czy europejski. A na tym korzystają tylko handlarze starzyzną sprowadzający „japoński” złom z całej Europy.

    • Rozmawiałem z Bartonem, i wiem już, że nie o żadne ukrywanie chińskiego pochodzenia tutaj chodzi. Prośba ze strony Bartona dotyczyła wstrzymania artykułu do czasu oficjalnej premiery motocykla oraz jego oficjalnych zdjęć. Jako, że chcę być fair w stosunku do importerów przystałem na…Rozwiń

      • Barton Motors może spokojnie się przyglądać temu co pisze Beniamin, ponieważ jego recenzje są rzeczowe i uczciwie opisują motocykle. Sam kupiłem Bartona Classic, zachęcony testem wykonanym przez Beniamina i jestem bardzo zadowolony. Wypadało by, żeby Barton udostępnił mu sztukę do te…Rozwiń

  • bsw opublikował nowy komentarz aktywności 8 rok, 9 miesiąc temu

    Tylko dlaczego oferujesz Bartona go w malowaniu Benyco ?
    :-]

    • Niestety musiałem zdjąć artykuł na prośbę Bartona bo podobno nie jest fajny?
      Nie był sponsorowany, więc myślę że mam prawo napisać co uważam :-).
      Postaram się im na spokojnie wytłumaczyć że jesteśmy niezależni. I postaram się go odwiesić. Na pewno nie chcę nic edytować.

      • Polscy dystrybutorzy chińskich jednośladów nadal próbują ukrywać ich faktyczne pochodzenie. Z uporem godnym lepszej sprawy wmawiają potencjalnym kupcom że to produkt polski czy europejski. A na tym korzystają tylko handlarze starzyzną sprowadzający „japoński” złom z całej Europy.

        • Rozmawiałem z Bartonem, i wiem już, że nie o żadne ukrywanie chińskiego pochodzenia tutaj chodzi. Prośba ze strony Bartona dotyczyła wstrzymania artykułu do czasu oficjalnej premiery motocykla oraz jego oficjalnych zdjęć. Jako, że chcę być fair w stosunku do importerów przystałem na…Rozwiń

          • Barton Motors może spokojnie się przyglądać temu co pisze Beniamin, ponieważ jego recenzje są rzeczowe i uczciwie opisują motocykle. Sam kupiłem Bartona Classic, zachęcony testem wykonanym przez Beniamina i jestem bardzo zadowolony. Wypadało by, żeby Barton udostępnił mu sztukę do te…Rozwiń

    • Fotek nie zdążyłem zrobić- pogoda fatalna na zdjęcia w plenerze 🙂

  • bsw opublikował nowy komentarz aktywności 8 rok, 9 miesiąc temu

    Ciekawe…
    Na oficjalnej stronie nic o tym nie ma.

  • Ale motocykl nie jest taki całkiem bezobsługowy – choćby łańcuch trzeba posmarować. A że silnik cały czas na wierzchu to kusi żeby sobie pogrzebać…
    Ale fakt – gaźnik sobie można regulować, te nowe z wtryskiem =[…]

  • Hehehe – trochę tak to zabrzmiało. Niemniej prosty w konstrukcji motocykl (każdy –
    może być też japoński) świetnie się nadaje jako zabawka do majstrowania dla dużych chłopców (czyt. prawdziwych mężczyzn ;-[…]

  • Z końcem lat 80-tych byłem jeździłem PRL-owskim wynalazkiem – Romet Ogar 205. Z perspektywy czasu – to by l totalny badziew: non stop przestawił się zapłon, często spadał łańcuch (napinacz nie trzymał), zapychał si[…]

  • bsw opublikował nowy komentarz aktywności 8 rok, 9 miesiąc temu

  • bsw opublikował nowy komentarz aktywności 8 rok, 9 miesiąc temu

    Motocykl elektryczny – fajnie ale koszt tego to minimum 30 tys – kto to kupi?
    Tutaj jest taki wynalazek produkowany w USA:
    http://www.zeromotorcycles.com/zero-s/order.php

  • bsw opublikował nowy komentarz aktywności 8 rok, 9 miesiąc temu

    Ciekaw jestem jak będzie z serwisem tych wtryskowców. Póki co Almot n.p. nie ma dostatecznej ilości komputerów diagnostycznych – wysyła je do serwisu w razie potrzeby. Nie jest to zbyt komfortowe dla końcowego klienta któremu świeci kontrolka „Check Engine” – często z trywialnego powodu……Rozwiń

  • bsw opublikował nowy komentarz aktywności 8 rok, 9 miesiąc temu

    Porównywać trzeba raczej z Junakiem Racer za 6199 – zatem żadna przepaść. Jednak ZIPP nie ma takich sztywnych marży zatem oczekiwać można że końcowa cena będzie trochę niższa.

    • Ok. Pomyliłem się , myślałem raczej o Romet Division II , a oni zrobili klona Junaka Racera. Tak te 100,- zł nie robi różnicy, aczkolwiek nie wiem czy Zipp ma jeszcze ten program że ( chyba tylko w Warszawie ) Klient oddający moto na serwis dostaje pojazd zastępczy. To może być argument za

      • Każdy poważny diler na dla swoich klientów pojazdy zastępcze na czas serwisu, marka importera nie ma tu nic do rzeczy.
        Co do cen pojazdów – ceny u wszystkich dilerów są negocjowalne w chwili, gdy klient kładzie kasę na stole, a nie tylko pyta, ile ,,toto” kosztuje.

        • Znowu teoretyzujesz i swoją miarą równasz wszystkich. Prawda jest taka, że może są dealerzy u których ceny są negocjowalne, ale są i tacy, u których cena jest sztywna, a pojazdów zastępczych brak. Najlepsi są dealerzy, którzy nówek mają na stanie jedną lub dwie szt., za to używek innych ma…Rozwiń

  • Jest nas takich coraz mniej 🙂

  • Bo to jest do oglądania na kompie a nie szmarfonie 🙂

  • Jak już jesteśmy przy 3-biegowych Rometach – był też niestety krótko produkowany (zakład upadł) udany model Romet Chart

  • BTW:
    Jestem ciekaw jak to rozwiązano w najtańszych „japończykach”.
    Honda cb125f ma przedni zacisk z dwoma a Yamaha ys125 tylko z jednym zaciskiem. Oba modele mają bęben z tyłu. No i te cieniutkie, rowerowe oponk[…]

  • Tak sobie dywagujesz czy przyjrzałeś się temu fizycznie?
    Tutaj masz dwa najtańsze modele na rynku:

    W obu zacisk jest trzy-tłoczkowy, hamulec tylny obsługuje tłoczek środkowy, przedni oba zewnętr[…]

  • Bo to sposób na ominięcie fabrycznie montowanego w sto-dwudziestkach-piątkach systemu BNUPJwTZ

    BNUPJwTZ = Blokada Nagłej Utraty Prawa Jazdy w Terenie Zabudowanym
    (za htt[…]

  • bsw opublikował nowy komentarz aktywności 8 rok, 10 miesiąc temu

    Nie lepiej przekaźnik?
    Stacyjkowe +12 masz na kostce pod siedzeniem.

  • bsw opublikował nowy komentarz aktywności 8 rok, 10 miesiąc temu

    I własnie tacy ósemkowo-wóeskowi motocykliści byli największymi przeciwnikami 125 na B…

  • Wczytaj więcej