Blog / Motovlog

Test i prezentacja Rieju Century 125

Test i prezentacja Rieju Century 125

Ten motocykl długo nie umiał do mnie dotrzeć, raz zgubiła się rejestracja, innym razem znowu klient zaliczył szlifa, a innym razem ja miałem akurat inny sprzęt na testach. To zaostrzało mi tylko apetyt na test Hiszpańskiego motocykla. I wreszcie, rzutem na taśmę, zaraz przed nadejściem jesiennych chłodów udało mi się pojeździć tym motocyklem. Zapraszam do obejrzenia recenzji.

T-shirts gifts for motorcyclists

Udostępnij ten post

Beniamin to specjalista od "chińczyków". Członek Klubu Chińskich Motocykli. Na co dzień pracuje jako koordynator d.s. produkcji i sprzedaży. Z wykształcenia technik elektronik systemów komputerowych, inżynier elektrotechniki, magister automatyki i metrologi.

REKLAMA

8 komentarzy

 1. 18k za kryptochińczyka bez ABS?
  Nie – dziękuję.
  Wolałbym dołożyć 2k i kupić XSR125
  BTW:
  Dziwne czasy idą. Nie wiem co o tym wszystkim sądzić.
  Kiedyś motocykle chińskie były proste (łatwe do samodzielnej naprawy) i tanie – 2-3 x tańsze od tzw. markowych. Obecnie nowe motocykle chińskie są już tak horrendalnie drogie że staną się niedługo niesprzedawalne. Wiele z nich ma cenę powyżej 10k. (u Junaka 8 z 13 modeli)
  Ile stracą przy ewentualnej odsprzedaży? Zwłaszcza że dostęp do części zamiennych i jakość serwisu nadal szwankuje. A za ok. 13k-14k można kupić roczną Hondę cb125r…

  Odpowiedz
  • I takie wpisy szanuje :)Może ci pseudo producenci pójdą po rozum do głowy a póki co japonce stoją z cenami w miejscu także xsr od yamahy według mnie nr 1

   Odpowiedz
   • Średnio stoją, na początku roku CB500F była po 27ty., obecnie oscyluje koło 29tys.

    Odpowiedz
  • @bsw, powoli wszystkie nowe motocykle dążą do punktu, w którym przestają być sprzedawalne, za chwilę będzie jak z samochodami, główni klienci tylko przez Leasing.
   Odsprzedaż w przypadku nie markowych to konieczność zjechania z ceny z 40%. Sens ma tylko zakup na 6-8 sezonów.
   Rieju zmienił się importer, miało być lepiej, a jest jak zwykle drożej i ze znacznie słabszą siecią sprzedaży, np. z Wawy trzeba gonić do Lublina. Przypomina to Royal Enfield-a, na youtubie filmów wychwalających multum, a punkt sprzedaży w Katowicach, komedia nie teatr.

   Odpowiedz
 2. Super że coraz więcej osób zauważa że wcale Japonia nie jest droga w porównaniu do chinoli. Oczywiście jest wszystko drogie porównując do zarobków.
  Ale nie w porównaniu do chinoli.
  Jeszcze tylko prośba o przekalkulowanie kosztów przeglądów. Naprawdę Japonia wychodzi taniej od Chińczyków z powodu dłuższych okresów między przeglądami. Co do ceny cb125r .
  Trochę przesadziłeś. W tej cenie masz Francję lub Anglię po większych lub mniejszych przygodach i z niepewnym przebiegiem.
  Ale za 15-16 to już spokojnie salon pl od 1 wł. Z symbolicznym przebiegiem.

  Odpowiedz
 3. domyślam sie jak powstał ten motocykl
  dialog w rieju:
  – zróbmy jakieś nowe moto
  -… ale jakie?
  -… no wie wiem jakieś fajne
  – hmm, znam takie fajne moto: chyba derbi mulhacen się nazywa
  – o tak mały mulchacen to super fajne moto, zrobimy kolejną wariację tego silnika w takiej samej ramie
  – … ale chyba coś zmienimy?
  – no nie za wiele ale niech będzie: dajmy inny wydech, chińskie gumy, wyższą cenę i będzie git

  Odpowiedz
 4. Jak każdy pewnie zauważył osobiście nie jestem za Chinami, ale jednak z drugiej strony myślałem że Chiny wprowadza jakąś rewolucję.
  Większą konkurencję przez co lepsze ceny dla nas.
  Ale nic z tego, kiedyś był wybór tanie chinole lub drogie markowe.
  Teraz niestety mamy wybór drogie chinole i trochę droższe markowe.
  Myślałem że chińskie auta jako pierwsze wprowadza do Europy nowa jakość za umiarkowaną cenę.
  A mamy chiński samochód dostępny ,SERES 3, za 160000 który jest droższy i dużo gorszy od europejskiej konkurencji.
  Coś poszło nie tak.

  Odpowiedz
  • Twoje założenie byłoby słuszne, gdyby to chiński producent otwierał u nas(Europie/Polsce) swoje przedstawicielstwo i oferował swoje wyroby. Niestety cały czas na rynku są tylko importerzy, którzy w ramach aktualnej polityki sprzedaży sprowadzają pojazdy, które ich zdaniem uda się sprzedać.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany

Możesz używać tagów HTML i następujących atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>