jazda na moto bez prawka

Strona główna Fora Przepisy prawa jazda na moto bez prawka

Przeglądają 8 wpisy - 1 przez 8 (z 8 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #3853 Reply
  dawid
  Gość

  Witam wszystkich.
  Mam jedno pytanie, jest tutaj wiele osób, więc może ktoś się spotkał z tematem. A mianowicie chciałbym w przyszłym roku na wiosne kupić sobie coś na dojazdy do pracy. Mam kat. B, lecz 3 lata miną dopiero w październiku przyszłego roku i tu jest problem. Nie wiem czy próbować już od następnej wiosny, czy czekać jeszcze rok, aż miną mi te 3 lata?

  #3856 Reply
  Kuba
  Gość

  Też tak miałem, chciałem kupić już, zaraz póki miałem w miarę fundusze..tylko jeszcze 3 lat nie było 😛 radzę Ci poczekać a będziesz miał te 3 lata:
  -Z uwagi na to, że budżet i wymagania mogą się zmienić
  -Będziesz mógł w pełni skorzystać z gwarancji
  -Pojawią się nowe modele
  -Doświadczenie zdobędziesz dopiero w ruchu ulicznym

  Chyba, żeby kupić za ten 1000 zł byle jaki skuter i tym się bawić?

  #4522 Reply
  Snajper
  Uzytkownik

  Ja osobiście nie ryzykowałbym. Wypadki chodzą po ludziach, a wtedy okazuje się że „prowadzący nie posiadał wymaganych uprawnień” i OC pokrywa ewentualnych odszkodowań. Nie mówiąc już o odpowiedzialności prawnej, w razie poważniejszego wypadku.

  Wiadomo, nikt nie zakłada najgorszego scenariusza, ale…

  #4693 Reply
  Anonim
  Nieaktywne

  Teraz na wszystko trzeba mieć chyba prawko 😛
  Akcesoria kuchenne Poznań

  #4696 Reply
  Langer
  Uzytkownik

  Nie potrzebują prawa jazdy na motorower (max 45 km/godz. i pojemność silnika<50 ccm) osoby, które w dniu 19 stycznia 2013 r. mieli ukończony 18 rok życia.

  #4697 Reply
  Evi
  Gość

  Każda kategoria prawa jazdy od razu uprawnia w Polsce do kierowania pojazdami AM. Jak by ktoś teraz wymieniał dokument lub wyrabiał nowe prawko, to nawet dodatkowo AM mu wbiją (dodatkowo przy A dostanie oprócz tego A2 i A1, przy B – B1, przy C – C1, przy D – D1, a przy B+E/C+E/D+E – kat. T).
  Dlatego nawet jeśli Dawid nie ukończył 18 lat przed 19 stycznia 2013 r., to i tak ma już kat. B, więc może sobie pojeździć na motorowerach do 50cm3. Jeżeli nie chce mu się czekać do upływu 3 lat, żeby móc poruszać się na 125 cm3, może sprawić sobie jakąś przejściówkę w postaci np. skutera 50 cm3 i na niej się ćwiczyć.

  #29080 Reply
  ADI
  Gość

  Witam. Mam ochotę kupić motocykl 125 lecz nie mam pojęcia czy mogę nim jeździć. Nie dawno zdałem po raz drugi prawo jazdy B lecz wcześniej już posiadałem uprawnienia ponad 3 lata. Moje pytanie to czy poprzednie 3 lata liczą się i czy mogę bez problemu wsiąść na 125 bez żadnych obaw i konsekwencji czy jednak tamte lata się kasuja i muszę odczekać kolejne 3 lata by wsiąść na motocykl 125.

  #29085 Reply
  Hunter
  Gość

  Utraciłeś uprawnienia, nie wiem czy za chlanie, czy tzw. bandyctwo na drodze (punkty etc.). Przystępując do egzaminu nie uzyskałeś przywrócenia uprawnień tylko uzyskałeś uprawnienia. Dlatego prawo jazdy masz masz od momentu zdania egzaminu i przyznania uprawnień kat. B. Zobacz na datę jaką masz w rubryce „data nabycia uprawnień” na prawie jazdy.. Jeśli chcesz mieć pewność wystąp z zapytaniem do drogówki.

Przeglądają 8 wpisy - 1 przez 8 (z 8 w sumie)
Odpowiedz do: jazda na moto bez prawka
Twoje informacje