Gdzie kupić 125cc:) pytanie do ludzi z podkarpacia(Rzeszów-Krosno-jasło)

Strona główna Fora Opinie Gdzie kupić 125cc:) pytanie do ludzi z podkarpacia(Rzeszów-Krosno-jasło)

Przeglądają 14 wpisy - 1 przez 14 (z 14 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #6151 Reply
  Twixior
  Uzytkownik

  Witam, jak w tytule.Jestem nowy na forum. przymierzam się do zakupu pierwszej 125. Rozważam zakup nowego chińczyka w cenie około 6tys. Porad co kupić raczej nie potrzebuję ale nie mam pojęcia gdzie zakupić sprzęt, żeby być zadowolony z dealera i serwisu. Proszę doświadczonych forumowiczów z moich okolic o polecenie jakiegoś sklepu/serwisu handlującego bartonem, zippem,junakiem chyba,że polecicie cos innego 😉 pozdrawiam

  #6152 Reply
  bsw
  Uzytkownik

  Niestety nie doradzę – ale taką refleksję off-topic:
  Zauważyłem że na Twojej liście nie ma Rometa a to przecież firma z Podkarpacia 😉

  #6154 Reply
  Twixior
  Uzytkownik

  Hehe tak:) ale niestety jakoś żaden z modeli obecnie dostępnych u Rometa mnie nie zainteresował, mówię tu o nowszych modelach z euro4. Ciekawi mnie tylko scmb 125 ale już za wysoka cena.

  #6156 Reply
  Anonim
  Nieaktywne

  Zapewne zaskoczę Ciebie i nie tylko Ciebie, ale rozważ zakup pojazdu u mojego gorącego Adwersarza na tym forum, czyli kolegi…. Lagnera. Tak wiem, że od Ciebie trochę daleko ale, w miejscowości gdzie mieszkam,a mieszaka na morzem, spodlałem parę osób. które przez internet zakupiło pojazd u Niego właśnie i są zadowoleni. W wielu tematach mam odmienne zdanie niż On, ale wiem, że jest solidny.

  #6157 Reply
  Twixior
  Uzytkownik

  No jakoś o tym nie pomyślałem, pomysł nie głupi, zakup można dokonać na odległość ale co potem z serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym? w moich okolicach nie znam solidnego serwisu który pomoże, doradzi itp

  #6158 Reply
  bsw
  Uzytkownik

  Kolega Langer zawsze powtarza aby kupować „u siebie” a nie na internetach. Wada kupowania na odległość jest też taka że lokalny „serwis” się krzywi i za przegląd liczy podwójnie…

  Ale z serwisami to ogólnie jest kiepsko – pracują tam ludzie z łapanki. Zdarza się że trzeba poprawiać po nich. Ale niestety aby utrzymać gwarancję to trzeba bulić za tzw. „przegląd”.

  #6159 Reply
  Langer
  Uzytkownik

  Zgadza się, stale jestem zdania, że należy kupować tam, gdzie będzie się robić serwis. Nawet jeśli ktoś u mnie zamawia pojazd, a ma w okolicy innego dilera, to odsyłam go do niego. Jedynie jeśli ktoś bardzo się uprze na zakup u mnie, to mu sprzedam wysyłkowo, ale w drodze wyjątku, a nie jako standard.

  #6160 Reply
  Twixior
  Uzytkownik

  Dobrze:) w takim razie ile jest w ogóle warta gwarancja na chińczyka? w sensie co naprawią za darmo w przypadku awarii nie z winy użytkownika? może od razu lepiej znaleźć mechanika lub grzebać samemu i podarować sobie gwarancję skoro przeglądy są zazwyczaj na odwal się?

  #6162 Reply
  Langer
  Uzytkownik

  Gwarancja (dotyczy to wszelkich pojazdów, niezależnie od ceny, marki czy producenta) obejmuje bezpłatną naprawę usterek fabrycznych lub błędów montażowych, nie obejmuje części podlegających zużyciu eksploatacyjnemu takich jak żarówki, filtry, wszelkie części gumowe (z wyj. uszczelniaczy), świece, diody, klosze lamp, linki, bezpieczniki, opony, klocki, szczęki, tarcze, narzędzia, obudowy, kufry, materiały eksploatacyjne.

  #6166 Reply
  Twixior
  Uzytkownik

  W porządku, zostaje mi pojeździć po okolicznych dealerach i „obczaić” ich zaangażowanie w sprzedaż i serwis Chińczyków 125cc, inaczej nie da rady. Trzeba mieć wiarę że kogoś takiego znajdę 😉

  #6168 Reply
  Twixior
  Uzytkownik

  A jeszcze takie może głupie pytanie mi przyszło do glowy:) motocykle z Chin składają dealerzy w danym mieście ci co nimi handlują czy dostają gotowy motocykl i ewentualnie go dokręcają regulują itp?

  #6169 Reply
  Langer
  Uzytkownik

  Motocykle do dilerów docierają w stanie mniej lub bardziej zdekompletowanym. Od właściwego montażu końcowego i wszelkich regulacji dokonywanych u dilera zależy to, czy nabywca będzie z zakupu zadowolony, czy też raczej ,,powiesi psy” na fabryce.

  #6173 Reply
  Wonrz
  Uzytkownik

  @Twixior Oglądałem swojego Bartona Classic 125 w Rzeszowie, salon w budynku Danex na Armii Krajowej 4, zakupu dokonałem na Lewakowskiego 8 (róg Krakowskiej na przeciw szpitala MSW),to ta sama firma. Przywieziono mi go do garażu w zimie dostawczakiem, nastąpiła demonstracja obsługi z odpaleniem silnika. Nie zauważyłem żadnych błędów, moto był dobrze wyregulowany (wszystko), dobrze skręcony. Kupiłem w grudniu 2016. Jeżdżę drugi sezon, byłem na przeglądzie (połowa stawki dla kupującego), jeszcze gratisy dostałem. Mogę polecić sklep. Jestem z Rzeszowa i kierowałem się do najbliższego sklepu po prostu. Do serwisu mam 1km 🙂

  #6174 Reply
  Twixior
  Uzytkownik

  dzięki kolego Wonrz na konkretną odpowiedź 🙂 . ja mam do Rzeszowa 40km,oczywiście to żaden problem. Jeśli dobrze widzę jest to firma motofox, asortyment ma duży na pewno na coś się zdecyduje. Liczę, że jeszcze coś doradzą.

Przeglądają 14 wpisy - 1 przez 14 (z 14 w sumie)
Odpowiedz do: Gdzie kupić 125cc:) pytanie do ludzi z podkarpacia(Rzeszów-Krosno-jasło)
Twoje informacje