Chińskie silniki

Silnik 156FMI, 157FMI OHC – kopia Hondy CB

Silnik 156FMI i 157FMI często występują w chińskich motocyklach. Możemy je spotkać w bardzo wielu egzemplarzach sprzedawanych w naszym kraju.

Haojue-150-CB-engine

Silnik produkowany był przez Hondę od 1976r jest to prosta konstrukcja czterosuwowa z wałkiem rozrządu w głowicy. W tym modelu nie znajdziemy już popychaczy jak w przypadku wersji OVH, zamiast tego jest łańcuszek rozrządu. Ten rodzaj silnika wyposażany jest w wałek wyrównoważający. W Polsce spotykamy go w Junakach 121 i 123, jak również w Romecie Soft i Bartonie Classic. Tutaj moc podawana przez producentów waha się od 10 do 12 KM. W Chinach spotykane są również wersje chłodzone cieczą.

Udostępnij ten post

Beniamin to specjalista od "chińczyków". Członek Klubu Chińskich Motocykli. Związany z produkcją dla motoryzacji od 2007 r. Na co dzień pracuje jako kierownik zakładu produkcyjnego. Z wykształcenia technik elektronik systemów komputerowych, inżynier elektrotechniki, magister automatyki i metrologi.

REKLAMA

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany

Możesz używać tagów HTML i następujących atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>