Chińskie silniki

Silnik 154FMI – kopia Yamahy YBR

To niezbyt popularny silnik w naszym kraju, produkowany w fabryce, w której powstaje także oryginał – silnik od Yamahy YBR.

154FMI

Silnik jest produkcji firmy Jianshe, która jako jedna z kilku fabryk, produkuje dla Yamahy właśnie model YBR 125. Silnik jest wyposażony w łańcuszek rozrządu. To silnik w Polsce dostępny tylko w modelu Junak RS125.

Udostępnij ten post

Beniamin to specjalista od "chińczyków". Członek Klubu Chińskich Motocykli. Związany z produkcją dla motoryzacji od 2007 r. Na co dzień pracuje jako kierownik zakładu produkcyjnego. Z wykształcenia technik elektronik systemów komputerowych, inżynier elektrotechniki, magister automatyki i metrologi.

REKLAMA

4 komentarze

 1. Ogar caffe zdaje się że taki ma

  Odpowiedz
  • Miał mieć, ale jednak ma inny. Zdaje się że kopia hondy CG ale ze średnicą 54mm i dlatego ma takie oznaczenie (1cylinder 54mm średnicy)

   Odpowiedz
 2. Występuje również w Barton Travel 125, z tym że oznaczenie silnika w tym przypadku to 156FMI-3 (w materiałach dostępnych w internecie oznaczany jako 156FMI-3 Yamaha YBR type)

  Odpowiedz
 3. A Barton travel?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany

Możesz używać tagów HTML i następujących atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>