Pojęcia / Porady

Monoshock – co to jest i jak to regulować?

Monoshock – co to jest i jak to regulować?

W opisach motocykli często pojawia się ten tajemniczy zwrot. Warto wiedzieć czym jest Monoshock i jakie korzyści niesie. Łatwiej będzie Ci podjąć decyzję o tym jaki motocykl wybrać dla siebie.

Monoshock to system tylnego zawieszenia, który wykorzystuje pojedynczy, amortyzator. Celem takiej konstrukcji jest poprawienie stabilności na drodze. Takie rozwiązanie pomaga w utrzymaniu bardziej zcentralizowanej masy, zwiększając zwinność prowadzenia. Monoshock posiada często regulację twardości. Jeżeli w okolicach, w których się poruszasz, masz w większości gładkie drogi, ustaw sobie tak aby był twardszy. Na zniszczonych drogach lepiej ustawić go tak aby był miękki. Będziesz miał więcej komfortu. Nie da się jednoznacznie określić jak to ustawić. Podczas regulacji trzeba wziąć pod uwagę wagę kierowcy i odczucia z jazdy.

Udostępnij ten post

Założyciel strony motocykle125.pl. Z wykształcenia technik mechanik pojazdów samochodowych. Z pasji programista prowadzący własną działalność.

REKLAMA

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany

Możesz używać tagów HTML i następujących atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>