SYM Fiddle 125

Dodaj do porównania
SYM Fiddle 125

Za wikipedią:

Skrzypce – (z angielskiego Fiddle)  muzyczny instrument strunowy z grupy smyczkowych. Skrzypce są jednym z najmniejszych instrumentów z tej grupy.

 

W ofercie marki SYM znajdziemy również  dwie Symfonie (Symphony ST oraz Symphony SR). Nie wiem kto wpadł na pomysł muzycznej linii nazw dla skuterów. Ale akurat nazwa tego modelu, doskonale do niego pasuje. Jest to najmniejszy ze skuterów SYM ma również najmniejsze, bo 12-calowe koła. Waży jedynie 125 kg a napędzany jest silnikiem o mocy 11,42 KM.

Oczywiście, można wyciągnąć minusy małych kół i małych gabarytów. Małe opony słabo amortyzują dziury, a małe gabaryty powodują, że przewożenie pasażera jest możliwe tylko na krótkich odcinkach. Jeździec o większym wzroście też nie będzie miał zbyt wygodnie, nie wspominając o wyglądzie. Motocykl ma tylko 188 cm długości. Można wpaść teoretycznie w pesymizm. Wychodząc jednak z założenia, że mamy gospodarkę wolnorynkową (mamy, co nie?), motocykl z samymi wadami nie miałby prawa przetrwać. A jednak SYM ma się na świecie dobrze. Wiecie dlaczego? Bo SYM ma „Dla każdego coś miłego – jeśli Fiddle nie jest dla ciebie, nic nie szkodzi, mamy jeszcze w ofercie 6 innych skuterów 125cc.

Model Fiddle to motocykl dla miłośników klasycznej linii włoskich skuterów retro. Okrągła lampa umieszczona w kierownicy przypomina mi Vespę. Patrząc ma motocykl z przodu mam wrażenie, że posiada on krawat, tak żeby użytkownik już nie musiał go ubierać.

Jeśli pojazd ma być stylowy, to i wyświetlacz nie może być zbyt ekstrawagancko. Myślę że styliści SYMa, trochę musieli się natrudzić, zanim pomieścili potrzebne informacje w owalnym kształcie licznika. Nie mamy tutaj wodotrysków typu nawigacjz sparowana z telefonem, mamy za to port ładowania USB 2.0. Mamy też bak umieszczony pod stopami kierowcy, z wygodnym wlewem pod lewym deklem. Nisko umieszczony bak na paliwo obniża środek ciężkości pojazdu, ułatwiając jego prowadzenie.

Schowek pod siedzeniem o objętości 21 litrów zmieści może kask typu JET i nic więcej. Producent jednak, świadom małego bagażnika, w seryjnym wyposażeniu dodaje markowy kufer Shad.

Podsumowując Fiddle to skuter mały i lekki. Łatwo się będzie prowadził, dzięki 12-calowym kołom będzie też bardzo dobrze przyspieszał. Myślę, że objedzie spokojnie skutery z serii Symphony. One są po prostu cięższe i na dużych kołach dłużej się będą rozpędzać. Zatrzymać go też będzie łatwo, dzięki hamulcom tarczowym z systemem CBS.

To motocykl idealny dla 16latka albo niższej osoby, która potrzebuje sprytnego i małego pojazdu na codziennie niedalekie dojazdy. Z niską wagą może też nadać się do przewozu kamperem.

Sama marka SYM nie jest słabo jakościowo firmą. Od lat dostarcza części dla Hyosunga oraz współpracuję z marką KIA. Motocykle produkuje na Tajwanie od wielu lat. Jedyne, do czego namawiam w przypadku rozważania zakupu tego modelu jest dokładne przymierzenie się do pojazdu, szczególnie zwróćcie uwagę, czy przy normalnej pozycji jazdy potraficie skręcić kierownicą.

 

Dane techniczne:

Moc w kW
Moc maksymalna liczona w kilowatach
8.4
Moc KM
Moc maksymalna liczona w koniach mechanicznych
11.42
Waga
Masa własna pojazdu, z jego normalnym wyposażeniem, paliwem, olejami, smarami i cieczami w ilościach nominalnych, bez kierującego
125
Stosunek mocy do wagi kW/kg
Liczba kilowatów przypadająca na jeden klilogram. Czytaj więcej ...
0.067
Spalanie
Średnie zużycie paliwa, podane w litrach na 100 km
Rodzaj zasilania
Gaźnik wyregulujesz śrubokrętem, wtrysk (komputer) wyregulujesz tylko w serwisie. Jednak wtrysk nie wymaga częstych regulacji. Czytaj więcej ...
Wtrysk
Liczba zaworów na 1 cylinder
Silniki 4 zaworowe wykazują się mniejszymi drganiami. Są elastyczniejsze, tzn mają odrobinę więcej mocy w dolnym i wysokim zakresie obrotów. Czytaj więcej ...
Rodzaj pracy silnika
Określa liczbę suwów w jednym cyklu pracy silnika. Czytaj więcej ...
4 suwowy (4T)
Liczba cylindrów
2 cylindrowe silniki są elastyczniejsze i wydają przyjemniejszy dzwięk
1 Cylinder
Skrzynia biegów
Automatyczna
Chłodzenie silnika
Silnik chłodzony cieczą jest elastyczniejszy, i lepiej radzi sobie w upalne dni z dodatkowym obciążeniem. Czytaj więcej ...
Powietrzem
Wałek wyrównoważający
Silnik wyposażony w wałek wyrównoważający, generuje znacznie mniej wibracji, dzięki czemu motocykl się nam nie rozkręca a jazda jest dużo przyjemniejsza. Czytaj więcej ...
Prędkość maksymalna licznikowa
Prędkość maksymalna GPS
Prędkość przelotowa
To prędkość na najwyższym biegu, przy średnich obrotach silnika. Do spokojnej, nienerwowej, jazdy w trasie.
Wysokość siedziska
Porównaj z wysokością swojej nogi. Niski człowiek na wysokim siodle, ma problem z postojem na czerwonym świetle. Mając nogę wyprostowaną powinieneś oprzeć całą stopę na asfalcie.
Szerokość
Im mniejsza szerokość tym łatwiej jest przeciskać się między samochodami w korkach. Wartość podana w mm.
675
Długość
Porównaj długość z innymi modelami, aby mieć pogląd co do wielkości motocykla
1880
Rozmiar opony przedniej
Im większe koło i większy profil tym jazda jest bardziej komfortowa
110/70 R12
Sprawdź cenę tego rozmiaru w sklepie
Rozmiar opony tylnej
Im większe koło i większy profil tym jazda jest bardziej komfortowa
120/70 R12
Sprawdź cenę tego rozmiaru w naszym sklepie

Udostępnij ten post

Beniamin to specjalista od "chińczyków". Członek Klubu Chińskich Motocykli. Związany z produkcją dla motoryzacji od 2007 r. Na co dzień pracuje jako kierownik zakładu produkcyjnego. Z wykształcenia technik elektronik systemów komputerowych, inżynier elektrotechniki, magister automatyki i metrologi.

REKLAMA

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany

Możesz używać tagów HTML i następujących atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>