Motovlog

Kymco Agility 16+ Praktyka czyni mistrza

Kymco Agility 16+ Praktyka czyni mistrza

Kymco 16+ jest nastawiony na praktyczność, przy czym nie zatracił ciekawego designu. Kymco wyspecjalizowało się w tworzeniu dobrych skuterów, nic zatem dziwnego ze dostawcy pizzy sobie go upatrzyli jako sprzęt do codziennych tortur.

Link do danych technicznych

Udostępnij ten post

Założyciel strony motocykle125.pl. Z wykształcenia technik mechanik pojazdów samochodowych. Z pasji programista prowadzący własną działalność.

REKLAMA

11 komentarzy

 1. Może ktoś by założył rękawiczki do jazdy jednośladem?
  Piszecie o konieczności jazdy w odzieży ochronnej, po czym na filmie jazda bez rękawiczek.

  Odpowiedz
 2. Kufer masz, bo integral nie wchodzi pod tylek. Promuj tez wlasciwy ubior, w koncu chcesz byc opiniotworczy, prawda?
  Rozwaz prosze zmiane podkladu muzycznego 😉

  Odpowiedz
  • Wolałem zginąć na motocyklu niż dostać udaru. W tym dniu był 30 stopniowy upał. Poza tym, w głowie został mi widok z krajów śródziemnomorskich w których to setki osób śmigają na skuterach bez motocyklowego stroju. Wcale się nie dziwię, musieli by brać prysznic po tym jak pojadą do sklepu mąkę. Chcesz to zakładasz, nie to nie. Nie mam zamiaru pouczać ludzi jak mają żyć. Po za tym, na większości filmów mam rękawice. W upały robię sobie wyjątki i nie uważam żeby to było karygodne.
   Nie szkoda Wam czasu na takie pouczanie ludzi?

   Odpowiedz
   • Wam nigdy nie zdażyło się jeździć w upale w samej koszulce? Już Was widzę jak wszyscy w upale ponad 30-sto stopniowym jeździcie w pełnym rynsztunku. Zresztą tak jak autor pisze, co roku jeżdżę do Chorwacji i jedynym środkiem bezpieczeństwa jaki tam widzę jest kask a i to nie zawsze. Jeszcze nigdy nie widziałem tubylca ubranego ponad koszulkę, spodenki i klapki.

    Odpowiedz
    • Wystarczy mieć odpowiedni strój. Wykopyrtnięcie się przy każdej prędkości może być nie bezpieczne, także zawsze mam na sobie komplet ochraniaczy i rękawiczki i jakoś nie wpływa to na mój komfort termiczny.

     Odpowiedz
     • Co to znaczy „odpowiedni strój”? Póki co nasze przepisy prawa mówią tylko o obowiązkowym kasku. Cała reszta zależy już tylko od użytkownika. Niech każdy jeździ sobie w czym chce i później sam ponosi konsekwencje tego.

     • Odpowiedni to taki, który daje komfort i poczucie bezpieczeństwa. Widziałem kiedyś T-shirt po szlifie (właściciel oprawił go w ramkę i powiesił nad biurkiem, aby nie mieć więcej głupich pomysłów) i mi to wystarczy za argument.

   • Mój wpis z marca tego roku na Kompanii-ADV. A bo to gorąco, a to tylko krótki podjazd do sklepu, będę wolno jechał, itp:
    https://www.youtube.com/watch?v=9dw5Ccsv-XA
    PS.Kierowniku Dawidzie. Twój wpis mnie i prawdopodobnie jeszcze kilka osób mocno osłabił. Nie idź tą drogą. Zabezpieczeń na motorze nigdy dosyć. Wbijać to do głów ,szczególnie młodych i w dzień i w nocy. Uff , już wystarczy kwaszenia. Sorrki, nie chciałem, ale musiałem.

    Odpowiedz
 3. Rozumiem, nie będę was więcej drażnił takimi filmami. Fakt, trzeba kłaść do głowy żeby zakładać minimum kurtkę i rękawice, właściwie to dotarło do mnie że to nie tylko moja sprawa, wiele osób ogląda te filmy i to może mieć wpływ na innych. Macie rację.

  Pewnie miałem takie lekkie podejście przez to, że wywodzę się trochę z pokolenia lat 90, kiedy to jako dzieciak śmigałem Romecikiem (kadetem) po okolicy w zasięgu 100 kilometrów. Była gleba nie raz ale zawsze jakoś z tego wychodziłem bez szwanku. Pewnie dlatego gdzieś we krwi został lekkoduch.

  Odpowiedz
  • Na lato można się rozsądnie ubrać. Sam jeżdżę przy upałach w bieliźnie termoaktywnej, dodatkowo kurtka typu mesh i jeansy motocyklowe. Rękawiczki mam rowerowe, bo w pełnych to sorry, ale wodę bym wylewał wiadrami. Taki strój mogę polecić dla tych co nie chcą jeździć na zdrapkę. W pracy, a pracuję w biurze, musiałem prosić szefa o szafkę ubraniową taką jak mają pracownicy produkcji. Bo przecież muszę gdzieś się przebrać w koszulę…
   Z drugiej strony mamy wolność, prawo nie nakazuje takiego albo innego stroju na moto.

   Odpowiedz
 4. Skuterek fajny, lecz pomimo tego, że jest to całkiem nowa konstrukcja to rzeczywiście wyświetlacz i zegary trochę psują cały efekt , wyglądają trochę archaicznie.
  Co do ubioru (…) Polacy nie gęsi swój rozum mają. Jedno jest pewne kask to podstawa , a reszta wg upodobania, pokonywanego dystansu, stylu jazdy, przewidywalnych warunków na drodze itd.
  Jeżeli jest chłodno i jadę kawał drogi to zakładam pełny ubiór. Jak jadę do Biedronki oddalonej o 5 km po coś tam i jest ładna pogoda to jadę w koszulce i krótkich spodenkach. Wówczas jadę spokojnie i uważnie bez żadnych ryzykownych manewrów. Obserwuje drogę i pobocza. I tak jeżdżę i jeżdżę i jak dotąd nie miałem żadnej ryzykowanej sytuacji.
  Wg mnie dobór ubioru zależy od dystansu i celu podróży. I jak mam przejechać 5 km w upalny dzień to nie będę ubierał się spodnie motocyklowe, termo bieliznę, kurtkę motocyklową, protektory i może jeszcze żółwia bo to nie ma najmniejszego sensu. Poza tym w taki upalny dzień , jak by zobaczyli mnie sąsiedzi w takim stroju to uznaliby mnie za pajaca. Żar z nieba a ja jak Eskimos.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany

Możesz używać tagów HTML i następujących atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>