Blog / Ciekawostki / Nowości

Kurtka z poduszkami powietrznymi dla motocyklistów

Kurtka z poduszkami powietrznymi dla motocyklistów

Wielu kierowców odrzuca kwestię zakupu motocykla ze względu na bezpieczeństwo. „Mam żonę i dzieci” – mówi nie jeden. Może ta kurtka, z systemem poduszek powietrznych, zmieni spojrzenie na kwestię bezpieczeństwa?

Kurtka przygotowana przez Alpinestars (czołowy producent odzieży motocyklowej), posiada w sobie system poduszek powietrznych który został nazwany Tech-Air. Testy w ostatnim sezonie Moto GP wykazały, że na 200 upadków, żaden nie okazał się niewypałem. Wszystkie kurtki podczas upadku napompowały się zanim jeszcze jeździec zdążył spotkać się z glebą. Kurtka ochrania plecy, ramiona, nerki, klatkę piersiową i górną część brzucha. Koszt takiej kurtki w Polsce to 3099zł. Dużo? Naszym zdaniem nie. Potraktujmy to jako dodatkowe wyposażenie motocykla, który częstokroć kosztuje powyżej 10 000zł. A wtedy cena staje się relatywnie niska. Zamiast wydawać kasę na powiększanie cylindra, przelotowe tłumiki i inne bajery, proponujemy dołożyć tę kasę, do ceny zwykłej kurtki motocyklowej i mieć air-baga na plecach!

Kurtka działa dzięki wbudowanej baterii. W pełni naładowane baterie utrzymują system przez 25 godzin. Ładowanie odbywa się przez micro USB w ciągu 6 godzin. Skoro nie zapominasz o ładowaniu telefonu, dlaczego miałbyś zapomnieć o naładowaniu kurtki? Tym bardziej, że kurtka informuje cie o stanie baterii. Można też ją podłączyć pod gniazdo 12V które coraz częściej pojawia się w motocyklach i skuterach. System oczywiście jest odporny na warunki atmosferyczne takie jak deszcz czy skrajne temperatury. Kurtka występuje w 2 wersjach, jedna na sezon letni, druga na niskie temperatury.

Naszym zdaniem to spory krok na przód w kwestii bezpieczeństwa motocyklistów i wierzymy, że już niedługo takie kurtki to będzie standard a nie luksus.

Udostępnij ten post

Założyciel strony motocykle125.pl. Z wykształcenia technik mechanik pojazdów samochodowych. Z pasji programista prowadzący własną działalność.

REKLAMA

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany

Możesz używać tagów HTML i następujących atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>