@bisw
Aktywny 8 miesiąc, 2 tydzień temu-
bsw commented on the post, Nadesłane od czytelnika: Dywagacje o Polskim motocyklu. 8 rok, 2 miesiąc temu
Otóż Romet produkował a raczej montował motocykl Mińsk 125 ( z części dostarczanych z ZSRR). Ale Arkus&Romet z bydgoskimi zakładami nie ma zbyt wiele wspólnego – w transakcji zakupu chodziło wyłącznie o znaczek. Al[…]
-
bsw commented on the post, Nadesłane od czytelnika: Dywagacje o Polskim motocyklu. 8 rok, 2 miesiąc temu
Poza tym Polska była tylko poddostawcą dla amerykańskiego rynku, a właśnie wtedy macierzysta firma Vectrix ogłosiła bankructwo. Ten pojazd był zbyt drogi. Jednak uważam że dało by się taki skuter wyprodukowa[…]
-
bsw commented on the post, Nadesłane od czytelnika: Dywagacje o Polskim motocyklu. 8 rok, 2 miesiąc temu
Faktycznie – ten chromowany zbiornik (a’la kyvacka) mnie zmylił. No to wszystko jasne. A zdanie co do produkcji w Polsce motocykli spalinowych mam takie samo – bez sensu.
-
bsw commented on the post, Nadesłane od czytelnika: Dywagacje o Polskim motocyklu. 8 rok, 2 miesiąc temu
Do 2014 – czyli falstart. Dopiero od tego pamiętnego roku zaczął się boom na małe jednoślady. A boom na jednoślady elektryczne dopiero się zacznie – jestem tego pewien !
Oczywiście dla motocyklistów będzie to[…] -
bsw commented on the post, Nadesłane od czytelnika: Dywagacje o Polskim motocyklu. 8 rok, 2 miesiąc temu
O już działa:
– ta „Jawa 350 OHC Retro” wygląda całkiem do rzeczy. Mało jest na świecie produkowanych modeli tzw. modern classików, zwłaszcza w niższych litrażach.
-
bsw commented on the post, Nadesłane od czytelnika: Dywagacje o Polskim motocyklu. 8 rok, 2 miesiąc temu
Szkoda czasu na rozważanie czyichś mrzonek… Ani ten silnik, ani uruchomienie na szerszą i opłacalną skalę produkcji motocykli jest nierealne.
-
bsw commented on the post, Nadesłane od czytelnika: Dywagacje o Polskim motocyklu. 8 rok, 2 miesiąc temu
Produkcja samochodów to dość złożona kwestia – ale skuter – to nie musi być aż takie drogie. Zamiast baterii litowo-jonowych można zastosować (równolegle) tańszą wersję z trakcyjnymi kwasówkami. Na codzienne doj[…]
-
bsw commented on the post, Nadesłane od czytelnika: Dywagacje o Polskim motocyklu. 8 rok, 2 miesiąc temu
Są dwie strony w necie:
http://www.jawa.cz – gdzie oferuja sportowe silniki , ramy i inne części
http://www.jawa.eu – z klasycznymi motocyklami 350 i 600
– ta druga coś zdechła ostatnio – al;e można podgl[…] -
bsw opublikował nowy komentarz aktywności 8 rok, 2 miesiąc temu
To jakiś fake-news jest. Koleś wybiera się na wczasy w Hiszpanii a meble znosi ze śmietnika. Ale czego nie zrobi agenturalna TeleVizjaNiemiecka w obliczu totalnego spadku oglądalności…
-
bsw commented on the post, Nadesłane od czytelnika: Dywagacje o Polskim motocyklu. 8 rok, 2 miesiąc temu
Czeska Jawa odpuściła, odpuścił ( a raczej upadł) niemiecki MZ, a nasi chcą od nowa odkrywać Amerykę. Ekonomicznie bez sensu bo:
1. To już nie są czasy gdy produkcję można rozpocząć w byle hali czy garażu – potr[…] -
bsw commented on the post, Nadesłane od czytelnika: Dywagacje o Polskim motocyklu. 8 rok, 2 miesiąc temu
Już kiedyś o tym pisałem: Świat jest poukładany i nie ma w nim miejsca na nową markę motocykli na dodatek produkowanych w Polsce. Zwłaszcza że te stare zasłużone (europejskie ale też japońskie) także mają problem[…]
-
bsw skomentował motocykl 8 rok, 2 miesiąc temu
Przemysł produkcyjny nie istnieje i to nie tylko motoryzacyjny ale i elektroniczny, informatyczny czy lotniczy.
W Polsce już się praktycznie nic nie produkuje jedynie wytwarza tzn. montuje z importowanych cz[…] -
bsw skomentował motocykl 8 rok, 2 miesiąc temu
Pendolino nie było i nie jest potrzebne. Bo po co pociąg projektowany na prędkość podróżną 250 km/h jeśli większość linii po których jeździ dopuszcza Vmax =160 km, a na jednej jedynej może rozwinąć szaleńcze 200.[…]
-
bsw skomentował motocykl 8 rok, 2 miesiąc temu
Problem z polskim przemysłem jest taki ze go nie ma. W W PRL był a potem został w ramach spisku (planu „Sorosa-Sacha”) zlikwidowany. Duże państwowe przedsiębiorstwa dysponowały własnymi biurami konstru[…]
-
bsw opublikował nowy komentarz aktywności 8 rok, 2 miesiąc temu
To jest prawie to samo co Junak Racer – ta sama fabryka, ten sam silnik, osprzęt itd. Możesz poczytać opinie o tamtym modelu – jest chyba nieco popularniejszy…
-
bsw skomentował motocykl 8 rok, 2 miesiąc temu
Ja mam kilka pasji – jedno nie wyklucza drugiego. Tylko czasem czasu i środków brak…
-
bsw skomentował motocykl 8 rok, 2 miesiąc temu
Jakoś tak się składa że wszystkie 125 na wtrysku mają OHC.
(z wyjątkiem KW SL – ale to wyjątek potwierdzający regułę :-]) -
bsw skomentował motocykl 8 rok, 2 miesiąc temu
To dobra wiadomość.
Obecnie jest bowiem wysyp chopperów i future-nakedów, a nie ma żadnych klasycznych motorków jak Romet K czy Kymco Pulsar.
Skoro nowy BR będzie na wtrysku to zapewne zmienili w nim silnik[…] -
bsw opublikował nowy komentarz aktywności 8 rok, 3 miesiąc temu
Jestem zniesmaczony.
Bardzo proszę nie promować na tym portalu jakiś prostackich bandziorów drogowych. -
bsw opublikował nowy komentarz aktywności 8 rok, 3 miesiąc temu
O tym bezsensownym silniku już jas13 napisał – mógłbym dodać jeszcze wiele uwag krytycznych ale po co. Do wielu osób nadal nie docier fakt że silnik spalinowy staje się powoli przeżytkiem. Wszelkie próby jego modernizacji przypominają niegdysiejsze próby modernizacji silnika parowego -…Rozwiń
- Wczytaj więcej
