Romet Black City 125

Dodaj do porównania
Romet Black City 125

Gdy zobaczyłem ten skuter na żywo, mój wzrok od razu zauważył tylną lampę w technologii LED. Znak że idziemy w kierunku nowoczesności. Spasowanie plastików, czy przełączników, też nie pozostawia pola do narzekania i nawet jadąc po kostce brukowej nie słyszałem aby któryś plastik zadrżał i stukał. Za to duży plus.

Motocykl utrzymany jest stylistycznie w nowoczesnym stylu Włoskim. Jedynie ten zestaw wskaźników jakoś dziwnie do tego stylu nie pasuje. Ale nie można mieć wszystkiego.

Skuter, jak sama nazwa wskazuje, jest wybitnie miejski, brat bliźniak Rometa White City.  Motocykl został wprowadzony do produkcji w 2013r.  przez firmę Longjia. W wersji czarnej i białej produkowany jest tylko dla Rometa.  Natomiast możecie się bardzo zdziwić wyjeżdżając na wakacje do Grecji. Tam ten skuter sprzedawany jest jako Daytona Trevis 125 i zbiera raczej dobre opinie. Zresztą i u nas dostępny jest również pod marką Motorro.

Napędzany jest silnikiem 152QMI, kopią silnika hondy z lat 80-tych. 9KM patrząc na konkurencję w tej kategorii cenowej to standard. Nawet dwa tysiące droższy Suzuki Adress ma 9.11KM.  Natomiast przy wadze 103kg jeździ się nim całkiem przyjemnie w mieście, ma naprawdę fajne przyspieszenie.

Zapraszam do obejrzenia naszej video relacji z testu, tym razem nagadałem się dosyć sporo.Mam jednak nadzieję że was nie zanudzę. 

 

Dane techniczne:

Moc w kW
Moc maksymalna liczona w kilowatach
6.62
Moc KM
Moc maksymalna liczona w koniach mechanicznych
9
Waga
Masa własna pojazdu, z jego normalnym wyposażeniem, paliwem, olejami, smarami i cieczami w ilościach nominalnych, bez kierującego
103
Stosunek mocy do wagi kW/kg
Liczba kilowatów przypadająca na jeden klilogram. Czytaj więcej ...
0.064
Spalanie
Średnie zużycie paliwa, podane w litrach na 100 km
3,1 - 3,6
Rodzaj zasilania
Gaźnik wyregulujesz śrubokrętem, wtrysk (komputer) wyregulujesz tylko w serwisie. Jednak wtrysk nie wymaga częstych regulacji. Czytaj więcej ...
Gaźnik
Liczba zaworów na 1 cylinder
Silniki 4 zaworowe wykazują się mniejszymi drganiami. Są elastyczniejsze, tzn mają odrobinę więcej mocy w dolnym i wysokim zakresie obrotów. Czytaj więcej ...
2 (OHC)
Rodzaj pracy silnika
Określa liczbę suwów w jednym cyklu pracy silnika. Czytaj więcej ...
4 suwowy (4T)
Liczba cylindrów
2 cylindrowe silniki są elastyczniejsze i wydają przyjemniejszy dzwięk
1 Cylinder
Skrzynia biegów
Automatyczna
Chłodzenie silnika
Silnik chłodzony cieczą jest elastyczniejszy, i lepiej radzi sobie w upalne dni z dodatkowym obciążeniem. Czytaj więcej ...
Powietrzem + wentylator
Wałek wyrównoważający
Silnik wyposażony w wałek wyrównoważający, generuje znacznie mniej wibracji, dzięki czemu motocykl się nam nie rozkręca a jazda jest dużo przyjemniejsza. Czytaj więcej ...
Prędkość maksymalna licznikowa
90
Prędkość maksymalna GPS
Prędkość przelotowa
To prędkość na najwyższym biegu, przy średnich obrotach silnika. Do spokojnej, nienerwowej, jazdy w trasie.
75
Wysokość siedziska
Porównaj z wysokością swojej nogi. Niski człowiek na wysokim siodle, ma problem z postojem na czerwonym świetle. Mając nogę wyprostowaną powinieneś oprzeć całą stopę na asfalcie.
Szerokość
Im mniejsza szerokość tym łatwiej jest przeciskać się między samochodami w korkach. Wartość podana w mm.
700
Długość
Porównaj długość z innymi modelami, aby mieć pogląd co do wielkości motocykla
Rozmiar opony przedniej
Im większe koło i większy profil tym jazda jest bardziej komfortowa
100/80 R16
Sprawdź cenę tego rozmiaru w sklepie
Rozmiar opony tylnej
Im większe koło i większy profil tym jazda jest bardziej komfortowa
120/70 R14
Sprawdź cenę tego rozmiaru w naszym sklepie

Udostępnij ten post

Beniamin to specjalista od "chińczyków". Członek Klubu Chińskich Motocykli. Związany z produkcją dla motoryzacji od 2007 r. Na co dzień pracuje jako kierownik zakładu produkcyjnego. Z wykształcenia technik elektronik systemów komputerowych, inżynier elektrotechniki, magister automatyki i metrologi.

REKLAMA

4 komentarze

  1. Czy warto kupić ten skuter z wyprzedaży ekspozycji salonu? Sprzedawca informuje, że egzemplarze są z 2014 roku, mogą posiadać jedynie drobne zarysowania. Cena jest prawie 2000 niższa od katalogowej, transport gratis na terenie Polski – Black City za niecałe 4600.

    Odpowiedz
    • Rocznik w tym przypadku nie ma znaczenia. Ważne żeby skuter został uruchomiony u sprzedającego i żeby miał dobry przegląd zerowy.
      W przypadku wyboru skutera, musisz wychodzić z założenia że to pojazd wybitnie na miasto, o wycieczce 100km z pasażerem zapomnij.
      Ja dojeżdżając do pracy (16 km w jedną stronę) przez wioski miałem z tego frajdę, było ok.
      Osobiście uważam, że w cenie do 5 tyś. zł można kupić motocykl z manualną skrzynią biegów, który na pewno zrobi więcej kilometrów i będzie szybszy i mocniejszy.
      Do takiego motocykla można dokupić kufer i funkcjonalność podobna, tyle że nie mamy automatu wtedy.

      Odpowiedz
      • Czytasz mi w myślach, właśnie wycieczki na wiec odległą o 100 km niewykluczone. Myślę, ze wiele osób chcących kupić sprzęt alternatywny do samochodu na miasto waha się pomiędzy skuterem tego typu a prostym motocyklem. Brałem pod uwagę Kymco Agility City (ma sporo wad jednak) i z drugiej strony Zipp VZ-2 oraz Barton Classic. Rozstrzygający może być serwis na miejscu, wbrew pozorom w Łodzi nie jest to takie oczywiste 🙂

        Odpowiedz
  2. Jeżdżę od niedawna tym motorem , jest całkiem żwawy w mieście jednak na długie trasy po wyżej 100 km to raczej średnio się nadaje chociaż jak kto lubi . Odczuwam mocniejsze drgania między 3,8 tys obrotów a 4,5 bo już od 5 znikają , oraz po dłuższej jeździe są one bardziej odczuwalne , będę musiał to sprawdzić ponieważ motor ma 300 km przejechane więc mogą powychodzić jakieś drobne usterki. Niebawem wymiana oleju i przegląd .

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany

Możesz używać tagów HTML i następujących atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>