Yamaha YBR 125 nie odpala w wysokiej temeraturze

Strona główna Fora Opinie Yamaha YBR 125 nie odpala w wysokiej temeraturze

Przeglądają 6 wpisy - 1 przez 6 (z 6 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #2241 Reply
  Artur
  Gość

  Witam od około 3 miesięcy jestem posiadaczem Yamahy YBR125. Problem zaczął się po ostatnich upałach otóż gdy pozostawię motocykl w pełnym słońcu motocykl nie odpala. Po przekręceniu kluczyka nie słychać charakterystycznego dźwięku pompki. Następnie trzeba pozostawić motocykl w cieniu gdy ostygnie odpala od tyku. Proszę o pomoc

  #2248 Reply
  Moto-Hacking
  Gość

  A jest różnica gdy silnik jest rozgrzany od jazdy a nie od słońca? Jeżeli tylko na słońcu jest problem, to może być stacyjka, jeżeli po rozgrzaniu silnika od jazdy a nie od słońca też jest problem to trzeba szukać przyczyny bliżej silnika, może czujnik temp?.

  #2397 Reply
  Marcin
  Gość

  Podłączę się do wątku:
  Również mam Yamahę YBR125 i miałem identyczny problem 2 razy.
  Ja zostawiam motocykl na parkingu w pełnym słońcu (na czas pracy, koło 8h).

  Przy pierwszym podejściu motocykl zapala po czym od razu gaśnie. Przy drugiej próbie tak samo, tylko jeszcze szybciej gaśnie, a przy kolejnych próbach już nie pali. Nawet na pych nie zapalił. Jak zaczekam kilka minut to sytuacja się powtarza. Dodanie gazu skutkuje jeszcze szybszym zdławieniem.

  Postawienie w cieniu na kilka minut rozwiązuje problem. Teraz przykrywam silnik pokrowcem i również bez problemu.

  To są jedyne problemy z odpalaniem jakie kiedykolwiek napotkałem. Obojętnie czy po rozgrzaniu silnika od jazdy, czy po zimie jak był nieodpalany 4 miesiące, czy jeszcze pół roku temu jak poranki były niewiele powyżej 0 st. C – zawsze odpalał.

  #6106 Reply
  Piotr
  Gość

  Watek stary, ale dodam swoje trzy grosze. Moja YBRka ma identyczne objawy jak u Marcina. Jak postoi za dlugo na pelnym sloncu, potrafi zgasnac tuz po odpaleniu. Przy kolejnych probach juz nie odpala. W kazdym innym wypadku maszyna odpala na dotyk, nawet z kopniaka po zimowaniu z martwym aku :). Ciekaw jestem z czego wynika ta jej slabosc do pelnego slonca.

  #6182 Reply
  Bartek
  Gość

  Czy rozwiązał juz ktos ten problem ?

  #14090 Reply
  Robert
  Gość

  Panowie dzisiaj u kumpla też tak się zrobiło i nie uwierzycie co było przyczyną. Pompa paliwa. Najlepszy motyw że jak na słońcu postał to nie odpalił. Wsadziliśmy pompę na 10 minut do zamrażarki i pompa chodziła jak nowa. Ogrzalismy ja dłońmi i dalej lipa. Kłania się zakup nowej pompy paliwa.

Przeglądają 6 wpisy - 1 przez 6 (z 6 w sumie)
Odpowiedz do: Yamaha YBR 125 nie odpala w wysokiej temeraturze
Twoje informacje