Romet R125 chopper

Strona główna Fora Opinie Romet R125 chopper

Przeglądają 2 wpisy - 1 przez 2 (z 2 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #2742 Reply
  Jasiek
  Gość

  Witam,
  W maju zakupiłem R125 – bez dodatkowych literek itp w nazwie. Link do strony Rometa: http://www.romet.pl/Moto,R125,20,666,14272,2015.html.
  Posiadam jedynie prawko kat. B – chciałem coś zakupić aby sprawdzić czy jazda moto jest ogólnie dla mnie no i nauczyć się jeździć. Decyzja padła na Rometa ze względu na gabaryty motorka (jest naprawdę spory jak na 125 – a ja mam 190 wzrostu więc nie chciałem wyglądać jak na za małym rowerku) oraz cenę (6100 PLN nówka sztuka). Miałem już brać Shadow’a ale nie znam się i nie chciałem kupować czegoś w co potem bym musiał ładować dużo kaski.
  Romecika używam głównie do dojazdów do pracy (Warszawskie korki). Kilka razy też pokusiłem się na jakieś małe trasy ok 80 m.
  To – co jako laik – mogę opisać po przejechaniu ponad 3 tyś km:
  1. Jest to „tani chińczyk” więc co jakiś czas trzeba zerkać czy nie dokręcić czegoś. Na początku cały czas luzowała mi się śruba od mocowania tłumików – po którymś dokręceniu – jest już oki.
  2. Deczko ciężko wchodzą biegi i jednak środek ciężkości troszkę jakoś dziwnie ustawiony ale kwestia przyzwyczajenia.
  3. Bez żadnych modyfikacji maszynka lata 110 km/h i przy dość ciężkiej ręce – tak aby jednak nie zostawać całkiem w tyle – sprzęt – o dziwo – pali bardzo mało – w granicach 3.1/3.2 l/100km. To zdecydowanie zaleta.
  4. Pomiędzy 80 a 90 km/h wpada w spore wibracje ale po 90 – jest już lepiej.
  5. Jak na te opony – też całkiem nieźle trzyma się drogi.
  6. Brak deczko mocy na podjazdach/ślimakach – nie da się przyśpieszyć ale prędkość w miarę trzyma.

  Dlaczego tego typu moto a nie skuter? Dla mnie był to prosty powód – chęć nauczenia się jazdy na czymś większym i bez automatu.

  Ogólnie – jestem zadowolony z zakupu. Jako maszyna do nauki jazdy – bardzo dobry. Jako maszyna na dojazdy do pracy – bardzo dobry. Jako maszyna do kręcenia się miedzy autami w korku – średnio Wink

  Linki do zdjęć (nie wiem po jakim czasie znikną)

  http://prntscr.com/8qtltd
  http://prntscr.com/8qtmbx
  http://prntscr.com/8qtmhj

  #2805 Reply
  Kamil
  Gość

  Cześć powoedz mi jak z prędkością przelotową we 2 osoby? Idzie utrzymać te 90 km? Będę wdzięczny za odpowiedź.Pozdrawiam

Przeglądają 2 wpisy - 1 przez 2 (z 2 w sumie)
Odpowiedz do: Romet R125 chopper
Twoje informacje