Pierwsze Moto

Strona główna Fora Opinie Pierwsze Moto

Przeglądają 6 wpisy - 1 przez 6 (z 6 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #28957 Reply
  Vernoxes
  Uzytkownik

  Witam, poszukuję jakiegoś choopera 125 i nie bardzo wiem od czego zacząć. Znalazłem kilka modeli które podobają mi się wizualnie m.in. Romet rcr, keeway superlight,Aprilia UM Renegade , lecz nie wiem co wybrać. Ewentualnie może macie coś sprawdzonego na co warto zwrócić uwagę. (183cm wzrostu 72 kg)

  #28970 Reply
  Wurux
  Uzytkownik

  Witaj, jeśli chodzi o nowe, to rok temu bardzo badałem temat. Romet RCR szczerze radzę odpuścić, choć wiem, jest ładny, ale jeśli posłuchasz opinii właścicieli choćby na youtube i dokładnie mu się przyjrzysz w salonie to też dojdziesz do tego wniosku, że niewarto, szczególnie że jesteś wysoki a motorek raczej dla niskich. Keeway superlight to bezpieczny wybór, sam mam motocykl tej marki tylko inny model i to był bardzo udany wybór. Aprilia to aprilia, jak Cie stać, to po tej marce spodziewałbym się dobrej jakości, choć powiem szczerze, że nie miałem do czynienia z tym modelem, jedynie z aprilią SX w wersji super moto i była cudna w jeździe. Mogę dodać z czystym sumieniem do tej listy Junaka m12 vintage, dobra fabryka, silnik dosyć żwawy, fajny styl. Z używanych niedawno dostępny jeszcze w salonach Hyosung GV 125 na pewno byłby najwygodniejszy i to V’ka, fajnie brzmi. Jakbym miał kasę szedłbym w aprilie, a na budżecie w junaka m12 z salonu lub młode gv 125 używane. Reasumując chciałbym Cię tylko uratować od RCR, awaryjność wysoka i motocykl nie dla wysokich.

  #28971 Reply
  Anonim
  Gość

  UM Renegade to nie jest Aprilia tylko UM

  #28972 Reply
  Beniamin Mucha
  Keymaster

  Nie wiem skąd pomysł że UM to Aprilia ktoś chce to dobrze sprzedać…

  umglobal.com

  #28973 Reply
  Anonim
  Gość

  To pomysł na tej samej zasadzie jak ten że silnik Aprilia 125 lub Derbi 125 to silnik Yamaha/minarelli jak w mt125.
  Zbieżność modeli do tego niezbyt dokładne informacje i się dzieje właśnie tak.
  Owszem silnik minarelli były montowany w Aprilia i Derbi oraz całej reszcie włoskiej i hiszpańskiej. Tylko że silniki 50cc lub w skuterach.
  Z tego właśnie wychodzą takie kulfony że silnik minarelli/Yamaha jest w Malaguti. A to jest to samo co UM ( kilka modeli ) więc to Aprilia . Pod znaczkiem Piaggio / zongshen . Beniaminie sam też tak zrobiłeś.

  #28974 Reply
  Anonim
  Gość
Przeglądają 6 wpisy - 1 przez 6 (z 6 w sumie)
Odpowiedz do: Pierwsze Moto
Twoje informacje