Honda Rebel CA125 zamiana na Shadow VT 125

Strona główna Fora Opinie Honda Rebel CA125 zamiana na Shadow VT 125

Przeglądają 3 wpisy - 1 przez 3 (z 3 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #37822 Reply
  Motorzysta
  Uzytkownik

  Witam serdecznie

  Chciałbym się Was poradzić odnośnie opcji zamiany Hondy Rebel na Shadow.

  Rebelką trochę pojeździłem, jednak jeśli chodzi o komfort jazdy skłaniałbym się bardziej w stronę większego Cruisera jakim jest Shadow a nie planuję robić prawka kategorii A więc byłby motocyklem docelowym już na stałe.

  Z racji tego że nie mam możliwości porównania obydwu motocykli „na żywo” w związku z tym mam kilka pytań:

  Czy przy wzroście ok 168 cm i 80 kg wagi Shadowka będzie ok?

  Czy siedzenie jest dużo wyżej/niżej niż w Rebel ?

  Czy warto szukać wersji z Customowym Silvertailem? Powiem szczerze że jeśli chodzi o Rebel to przechodziłem etap z „pustymi wydechami” i o ile na wolnych obrotach było całkiem nieźle to na wyższych było to irytujące dlatego raczej wyleczyłem się z tematu bo mam świadomość że z tej pojemności nie wykrzesamy cudów.

  Aczkolwiek jestem ciekaw czy silnik typu V z wydechem dedykowanym pracuje lepiej od rzędówki z wydechem przerobionym domowym sposobem. Czy według Was najlepszą opcją byłoby jednak fabryczne „cygaro”

  Jak wszyscy wiemy minusem jest niewątpliwie cena Shadowki dlatego jeśli znalazłby się jakiś Cruiser z którym człowiek o moich gabarytach poradziłby sobie z chęcią wysłucham Waszych opinii.

  Pozdrawiam załogę!

  #37824 Reply
  Beniamin Mucha
  Keymaster

  Hyosung Aquila 125? Szansa na nowszy rocznik niż Honda Shadow…

  #37836 Reply
  pavlak556
  Gość

  Porównanie Hyosung GV – Honda Shadow to temat rzeka , wielokrotnie poruszany.Na Shadow 125 spędziłem dwa sezony (ok. 10 000 tyś km) . Sprzedałem , teraz mam Hyosunga GV125 też drugi sezon.
  Wykonanie motocykli podobne , osiągi w zasadzie takie same. Hyo w wersji MK2 ma moim zdaniem fajniejszy wygląd. Co różni te motocykle ? Przede wszystkim kultura pracy silnika Hondy jest diametralnie lepsza od silnika Hyo. Honda ma mniejsze wibracje i cichszą skrzynię. Jest też osczędniejsza na paliwie. Czemu zmieniłem ? Za Hondę mam 10 lat młodszy i ubrany we wszystko co się da motocykl. I jeszcze na kurtkę spodnie buty i kask zostało…

Przeglądają 3 wpisy - 1 przez 3 (z 3 w sumie)
Odpowiedz do: Honda Rebel CA125 zamiana na Shadow VT 125
Twoje informacje