Chopper Bydgoszcz

Strona główna Fora Opinie Chopper Bydgoszcz

Przeglądają 2 wpisy - 1 przez 2 (z 2 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #1831 Reply
  Kaz
  Gość

  Witam!
  Jestem początkującym maniakiem 2 kółek. Po kilku miesiącach ciężkiej pracy chciałbym kupic w swój pierwszy motor. Bedzie on mi głównie służył do codziennej jazdy do pracy oraz weekendowych przejazdzek do 200 km w jedna stronę. Co do kwoty, chciałbym oczywiście kupić go w miarę rozsądnie powiedzmy 8 tys, ale wubieram jakość ponad cenę i jak coś to doloze.
  Przeczytałem całe forum wzdłuż i wszerz, dzięki Waszej wiedzy i doświadczeniu wybrałem sobie kilka typów chopperkow na których chciałbym się skupić. Jest to wielkokrotnie przytaczany Shadow oraz Daystar. Z waszych opisów wydają się najmniej zawodnymi modelami, a na tym najbardziej mi zależy, poniewasz to będzie mój pierwszy egzemplarz a moje zdolności reperacji 2kółek póki co sa na zerowym poziomie. Prócz 2 wyżej wymienionych egzemplarzy, bardzo kuszą mnie junaki. 131, m16 i m11. A najbardziej ich świecący się chrom :d boję się jednak, iż z braku miejsca do garazowania mojej nowej maszyny, szybko zesniadzieje albo zacznie rdzewiec. Oczywiście w komplecie zamierzam kupić specjalną plachte przeciwdeszczowa dla motoru, boję się jednak ze to nie wystarczy i szybko to co miało przyciągać uwagę, będzie odstraszac.
  W sumie podobnych tematow było już kilka od ludzi zaczynających swoją przygodę z 125’mi nikt jednak nie poruszył sprawy chromu dlatego chciałem się podpytac. Lecz prócz rady zależy mi również na poznaniu kogoś z Bydgoszczy lub okolic, kto mógłby w zamian za dobre słowo i dzban piwa spotkać się, pogadać, doradzić i czasem gdzieś wspólnie sie wybrać kręcąc kilometry.
  pozdrawiam !:)

  #1842 Reply
  Dawid Parus
  Keymaster

  Chrom jest jedną z najlepszych metod na ochronę metalu przed rdzą. Tym bym się nie przejmował. Naturalnie jak motocykl będzie stał pod chmurką, szybciej się zestarzeje, ale generalnie chrom jest odporny na warunki atmosferyczne. Problemem są raczej plastiki i niepochromowane elementy. Plastiki od słońca płowieją, robią się kruche i matowe. A elementy metalowe (szczególnie rura wydechowa) szybko rdzewieją. Osłona na motocykl jest niezwykle ważna. To trochę irytuje gdy ciągle zwijamy i rozwijamy pokrowiec, ale jeżeli nie masz garażu to trzeba to przeboleć. To jak duży wpływ ma słońce na materiał, zobaczysz po jakimś czasie. Po kilku sezonach pokrowiec robi się jak papier toaletowy. Rozsypuje się w rękach.

  Jeżeli nie masz garażu i nie chcesz czy też nie potrafisz majstrować po prostu odpuść sobie chińczyki. Zastanów się nad tajwanem albo dokulaj jeszcze z 2-3 tysiaki i pomyśl o japońskim lub włoskim sprzęcie. Są znacznie bardziej odporne na użytkowanie, jak i na warunki atmosferyczne.

Przeglądają 2 wpisy - 1 przez 2 (z 2 w sumie)
Odpowiedz do: Chopper Bydgoszcz
Twoje informacje