Odpowiedz do: Kto doradzi: Romet ADV 125 czy Barton Hyper/ZIPP VZ 5 125 /Benyko tekken

Strona główna Fora Opinie Kto doradzi: Romet ADV 125 czy Barton Hyper/ZIPP VZ 5 125 /Benyko tekken Odpowiedz do: Kto doradzi: Romet ADV 125 czy Barton Hyper/ZIPP VZ 5 125 /Benyko tekken

#28019
Kosa
Uzytkownik

Piszę w temacie, w którym nie tylko są drogi szutrowe i polne. Wiem, że autor postu od tego zaczął, ale w następnym zdaniu pisał również o asfalcie.
W moim przekonaniu v max czy też przelotowa mając na uwadze wypisane motocykle ma znaczenie. Jeśli ktoś traktuje go jako turystyka (w większości jest opcja kupienia kufrów) to wielkość zbiornika paliwa ma znaczenie.
Nie wiem jakie kwestie bierzecie pod uwagę, ale brak awaryjności, stosunkowo nieduże koszty użytkowania, wielkość (też mam 190 cm), możliwości osiąganych prędkości, zasięg – są chyba czynnikami, która mają podpowiedzieć, który z opisanych modeli jest dla kogo.
Rzeczony Scrambler – mnie odstrasza tylko jednym jeśli v max wynosi 90 (tak na stronie ZIPP- w katalogu 98) to przelotowa będzie odpowiednio o 15 km/h niższa. Jeśli chciałbym się wybrać np. w Bieszczady ze Stolicy, albo zrobić objazd Czech- to dojazd mi bardzo dużo zajmie.
Jeśli nie taka była intencja Autora postu, to jeśli się nie obrazi to w takim razie w ten właśnie sposób rozwijam pytanie.