Odpowiedz do: zmiana cylindra z 125cc na 150cc

Strona główna Fora Tuning 4T zmiana cylindra z 125cc na 150cc Odpowiedz do: zmiana cylindra z 125cc na 150cc

#27913
rawla
Gość

Zgoda, pełna zgoda z tym co piszesz, warto jeszcze raz podkreśłić to, że zamiana pojemności o jakij tu mowa nawet z najdroższych i najepszych materiałów nie wniesie nic, poza wydatkami. Bo czy przyrost teoretycznie jednego, dwóch czy nawet trzech koni jest warte wydania nawet kilku set złoty? Jedynnie co tu można powiedzieć to, kto bogatemu zabroni?
Kwestie prawne, w mojej ocenie to co jest obecni zapisane w prawie jest wystarczająco dokuczliwe dla takiego tuningera, więcej nie trzeba. Choćby niewiem jak zaostrzać prawo i tak znajdzie się ktoś, kto zaryzykuje bo wie lepiej. Tego nie unikniesz. Niech więc zostanie jak jest, a jeżeli kogoś stac na wyrzucanie pieniędzy w błoto to jego rzecz.
W kwestii kastrowania silników o wyższej pojemności do pojemnośc 125 cc, robią tak nie tylko chińczycy. Inni też, na przykłąd Hyosung, gdzie w modelu GV 125 silnik jest kastarcją silnika 250. Tyle że w Jyosungu poeszli do tego rzeczowo i wyszła im całkiem niezła 125 -tka Jak widać komusstyczne Chiny tego nie potrafią,