@bisw
Aktywny 8 miesiąc, 2 tydzień temu-
bsw odpowiedział(a) na temat Kolejna pierwsza 125 (im więcej czytam, tym mniej wiem) na forum Rankingi 6 rok, 9 miesiąc temu
To zależy i od punktu i od „marki” np. Pulsar – 5tys, Keeway 4tys – w obu jest papierowy filtr. Bez filtra: Junak ma pierwszy po 500 następne co 2,5tys ale Barton ma co 2tys.
Koszta zależą od punktu. W KRK jest za 300PLN ale dla motka kupowanego u nich 50% zniżki :-]Zatem średnio liczą…Rozwiń
-
bsw opublikował nowy komentarz aktywności 6 rok, 10 miesiąc temu
Wychodzi na to że mam podróbkę… 🙁
-
bsw opublikował nowy komentarz aktywności 6 rok, 10 miesiąc temu
Miałem kiedyś wsk’ę. Sentyment jest ale chyba nie zamieniłbym się za moją obecną maszynkę…
-
bsw odpowiedział(a) na temat Czas na elektryki? na forum Rankingi 6 rok, 10 miesiąc temu
@jas13 spójrz sobie na https://www.pse.pl/home i zobacz ile energii produkujemy z farm wiatrowych – to jest zaledwie 1,5% zapotrzebowania. Szkoda pieniędzy na taką quasi-ekologię.
@Anonim – spalanie węgla dla ogrzewania domu – pomijając emisję innych zanieczyszczeń – to marnotr…Rozwiń
-
bsw odpowiedział(a) na temat Czas na elektryki? na forum Rankingi 6 rok, 10 miesiąc temu
-
bsw opublikował nowy komentarz aktywności 6 rok, 11 miesiąc temu
Wszystkim „świeżakom” się
wydaje że vmax jest najważniejszy. A w praktyce to przy 100 km/h na lekkim motorku jest już niefajnie / niestabilnie, a przy 120 to chce głowę urwać. W praktyce tak szybko się nie jeździ…-
Dokładnie tak, jest kupa innych parametrów dużo bardziej użytecznych niż vmax. na takim małym ścigaczu będzie mega niewygodnie… a i nie będzie to ścigacz tak na prawdę ;), lepsze są moto z bardziej wyprostowana pozycją z 15 konnych zabawek masz jeszcze ktm duke, derbi terra albo mulchac…Rozwiń
-
-
bsw skomentował motocykl 6 rok, 11 miesiąc temu
Technologicznie to nieco inna liga – silnik bazuje na Suzuki GN a nie Hondzie CB jak w Junaku. Ale najważniejsze abyś się sam przymierzył. To nie jest auto gdzie przestawisz fotel i wszystko gra. W motocyklu ist[…]
-
bsw odpowiedział(a) na temat Zipp vz2 / Keeway RKS 125 wersja 2015 czy Romet Z One T 2015 na forum Rankingi 6 rok, 11 miesiąc temu
Obydwa na gaźnikach ale RX ma silnik popychaczowy OHV a Z-one to już OHC.
-
bsw odpowiedział(a) na temat Czas na elektryki? na forum Rankingi 6 rok, 11 miesiąc temu
Cóż – jak zawsze infrastruktura nie nadąża za postępem. Z końcem XIX wieku benzynę kupowało się w… aptece. Ale dorobienie gniazdka w bloku powinno się dać załatwić przez wspólnotę. Oczywiście w lepszej sytuacji są właściciele boksów garażowych.
Co do zasięgu to 50 km jest jak najbardzi…Rozwiń
-
bsw opublikował nowy komentarz aktywności 6 rok, 11 miesiąc temu
hehe – skąd my to znamy :-]
-
bsw skomentował motocykl 6 rok, 11 miesiąc temu
A dlaczego ma sobie nie radzić? Z tym że prędkość pod górkę nieco spadnie. Ja też mieszkam w południowej Polsce, codziennie robię ok. 60 km, średnie spalanie ok 3-3,3l /100km.
Co do dróg ekspresowych to nie jest[…] -
bsw skomentował motocykl 6 rok, 11 miesiąc temu
W tą stronę można. W drugą nie 🙂
(Oczywiście trzeba też założyć dętkę.) -
bsw odpowiedział(a) na temat Zipp vz2 / Keeway RKS 125 wersja 2015 czy Romet Z One T 2015 na forum Rankingi 6 rok, 11 miesiąc temu
RXC się nie zarażaj bo poza tym że jest duży nie ma innych „zalet”.
Niestety ciężko coś konkretnego w tym budżecie wyhaczyć.Co do wielkości – musisz się przymierzyć.
Na pewno RKS będzie dla Ciebie za mały.
VZ2 – jak gabarytowo obleci – to mogę polecić. -
bsw skomentował motocykl 6 rok, 11 miesiąc temu
Ja myślę że ramy też z Chin przyjeżdżają. Tylko montażu jest nieco więcej (ale tylko tyle ile potrzeba aby ominąć cło) niż przy zwykłym „przeglądzie zerowym”
-
bsw skomentował motocykl 6 rok, 11 miesiąc temu
Zaraz tendencyjna. Podałem tylko fakt (nie pierwszy już raz) że mój chińczyk nie rdzewieje (staram się o niego dbać) a sąsiad z parkingu – cb125f rdzewieje – ale jego właściciel ma na to najwidoczniej wyj**ane.[…]
-
bsw skomentował motocykl 6 rok, 12 miesiąc temu
Jak się nic ze świecą nie dzieje to nic nie wymieniasz. Świeca powinna wytrzymać z 10tys km. Olej na dotarciu to powinieneś już wymienić bo szlamu będzie sporo. Ale normalnie olej co ok. 2tys regulacja zaworów[…]
-
bsw opublikował nowy komentarz aktywności 6 rok, 12 miesiąc temu
Inny film w temacie z popularnego kanału o starej motoryzacji i renowacji:
-
bsw commented on the post, Mleko następne 2019, czyli co po 125cc. 6 rok, 12 miesiąc temu
Stare Miński z lat 80-tych miały silniki skopiowane z niemieckiej MZ-ETZ. To były bardzo udane konstrukcje. Kiedy była luka na rynku po zamknięciu WSK to się w Polsce sprzedawały – Romet nawet montownię w Bydgosz[…]
-
bsw odpowiedział(a) na temat ADV125 FI vs TX125 vs Barton Hyper/Tekken/VZ-5 na forum Rankingi 7 rok temu
TX ADV – pokazywali go na targach – bardzo szykownie wyglądał ale do sprzedaży nie wszedł…
-
bsw odpowiedział(a) na temat ADV125 FI vs TX125 vs Barton Hyper/Tekken/VZ-5 na forum Rankingi 7 rok temu
Mało bo segment pomiędzy 125 a 500 jest słabo „sprzedawalny”…
W klasie 250 jest kilka interesujących pozycji ale za dużo większe pieniądze…
Najtańszy wspomniany TRK za ok 16, markowe to od 22 się zaczynają (Honda CRF250, Suzuki V-Strom)
Ze 125tek ciekawym modelem jest Malaguti Dune ale…Rozwiń - Wczytaj więcej

Wyślij mi dane na PW, jestem ciekaw co ci się wyświetla :-).
mi pisało (121FL) że numer ramy nie jest zgodny z numerem silnika (a przynajmniej tak google przetłumaczył)… zapewne całe sprawdzenie polega na tym iż w bazie danych numer ramy i numer silnika są sparowane i zapewne również Chińczycy nie wrzucają do tej bazy motocykli brandowanych logami partnerów
Może tak być.