Odpowiedz do: Jaki nowy motocykl 125 – wyrafinowane wymagania ;)

Strona główna Fora Opinie Jaki nowy motocykl 125 – wyrafinowane wymagania ;) Odpowiedz do: Jaki nowy motocykl 125 – wyrafinowane wymagania ;)

#29005
Beniamin Mucha
Keymaster

Znowy ktoś sieje mityczny zamęt o pojemności 600cc. Ja należę do tych drugich i od 20lat jeżdżę „pierdzikami” jak je tutaj nazwano, mimo posiadanego pełnego A.

Była to WSK 150cc, potem CZ 175, Romet Z125, Keeway Cruiser 250 a teraz Benelli BN251. Zawsze jeżdżę solo, gdyby moja małżonka jeździła ze mną regularnie myślałbym o 500cc (coś pod 50KM).

Ten motocykl co mam w tej chwili pozwala na stosowanie prędkości dopuszczalnych na Polskich drogach. Przyspieszenie mam takie same jak w moim 125 konnym samochodzie więc jest tak jak być powinno.

Nie jestem typem ściganta, wolę spokojnie 90kmh poza terenem zabudowanym -bezpiecznie i przyjemnie.
Posiadanie większej mocy wymaga sporej nauki (patrz motocyklista doskonały Davida L Hougha), na kursie prawa jazdy nauczysz się tylko zdać egzamin, nikt cię nie nauczy opanowania przy hamowaniu awaryjnym (sekunda na pół gwizdka potem na maksa), tak samo jak nikt cię nie nauczy pokownywania zakrętów. A tutaj im większa waga tym trudniej.
Moc może też zaskoczyć, a kupić 600cc tylko po to aby jeździć w zakrętach na kwadratowo nie ma sensu.