Odpowiedz do: Gaśnie na luzie/sprzęgle

Strona główna Fora Opinie Gaśnie na luzie/sprzęgle Odpowiedz do: Gaśnie na luzie/sprzęgle

#24410
Felix
Gość

Cześć,

Miałem dokładnie ten sam problem. Przy pierwszym przeglądzie punkt serwisowy problem olał. Na drugi przegląd wybrałem inny punkt (KRK). Naprawa trwała ponad 2 miesiące! Dużo nerwów i telefonów do: serwisu, dealera i importera. Okazało się, że silnika nie da się ustawić/wyregulować. Mechanicy byli w szoku (nie schodził się na znakach). Przesunięcia na wale i inne jaja. Koniec końców silnik został wysłany do Motorlandu i wrócił po „remoncie”. Motorek zaczął żwawiej jeździć, nie gasł po wciśnięciu sprzęgła i obroty nie wariowały (wszystko dokładnie jak opisujesz).

Niestety to nie koniec tej historii, po przejechaniu kolejnego 1000km zaczęło się dziać to samo. Gaśnie po wciśnięciu sprzęgła i znów odczuwam spadek mocy. Niedługo kolejny przegląd (6000km). Nie wiem, czy znów będą remontować silnik(?), by po 1000km znów coś się zepsuło. Wygląda na to, że niektóre egzemplarze są wadliwe i nikt nic z tym nie robi (poza sprzedażą ich po niższej „cenie promocyjnej”)

ps. Dodam jeszcze, że w motocyklu od nowości nie można było wrzucić N (luzu) na pracującym silniku. To kolejny dość typowy problem z motocyklami marki Keeway. Podobno montowana była za twardą sprężyną w skrzyni biegów. W moim egzemplarzu punkt serwisowy stwierdził, że w ogóle jej nie było… Pytali, czy aby pierwszy punkt serwisowy jej nie zgubił…

Powodzenia i jeśli znajdziesz przyczynę i rozwiązanie problemu, to napisz. Ciekawy jestem, co tobie powiedzą. Na 99,9% to nie problem ze świecą, czy filtrem powietrza.