Odpowiedz do: Ceny

Strona główna Fora Opinie Ceny Odpowiedz do: Ceny

#22800
Beniamin Mucha
Keymaster

Odnosząc się pierwszego pytania:

Witajcie. Mam takie pytanie. Dlaczego cena 125 jest niewiele niższa niz 250 czy większych lub nawet i na takim samym poziomie? Czy to tylko chodzi o prawko A?

To z punktu widzenia producenta, motocykle te powinny kosztować dokładnie tyle samo. Zakładając że oba mają po takiej samej ilości cylindrów i oba mają taki sam rodzaj chłodzenia. To zarówno czas potrzebny na montaż jak i koszt materiałów jest dokładnie taki sam. To że cena jest różna wynika z tego że towar jest tyle warty ile kupujący jest w stanie za niego zapłacić.

Jeszcze w dobie kiedy nasze wymagania homologacyjne pokrywały się jako tako z Indyjskimi, ceny Japońskich motocykli były sporo niższe w Indiach, nawet dokładając cło i transport cena była tam niższa o co najmniej 40%.
No ale co by było gdyby np. Honda 125 kosztowała 7tyś. nowa?
Ludzie zaczęliby mówić że to nie Honda a chińczyk, bo nie poto ktoś kupuje Hondę żeby mieć chińczyka tylko po to żeby na zlocie nie być wyśmianym. Taka mentalność w Europie – a producent nie będzie sobie psuł prestiżu marki…
Przecież Japonia mogłaby wykosić z rynku wszystkich importerów – przykład który podawałem ponad rok temu – Suzuki 150 za 5500zł…

Nowe małolitrażowe Suzuki za 5500PLN?