Odpowiedz do: jaki chopper 125 dla ooby poczatkującej na kat B

Strona główna Fora Opinie jaki chopper 125 dla ooby poczatkującej na kat B Odpowiedz do: jaki chopper 125 dla ooby poczatkującej na kat B

#22607
link87
Uzytkownik

Cześć, ja od siebie napiszę tak: jeśli chodzi o Hondę Rebel to pomimo, iż fajnie się jeździ, raczej nie polecam. Ma ją mój tata i często mam okazję się przejechać. Jak dla mnie jest mało wygodna, bo tak jak wszyscy piszą jest zwyczajnie mała (mam 172cm i 81kg).

Honda Shadow jest fajna, ale na pewno nie warta wydania, aż takich dużych pieniędzy. Też chciałem ją kupić, lecz zrezygnowałem. Yamaha DragStar też jest fajna i duża, ale to wydatek rzędu około 10tys. za zadbany egzemplarz. Dodatkowo dynamikę ma słabszą niż Suzuki Intruder, pomimo podobnej prędkości maksymalnej. Ja właśnie wybrałem Intrudera, ze względu na stosunek jakości do ceny, jaką wołają u nas za ten model. Intruder jest całkiem spory, na pewno większy od Rebelki. Osiągi trochę gorsze niż Shadow, ale ja za swój egzemplarz dałem 60% Hondy Shadow. Jeżdżę nim już 4 lata i jestem zadowolony. Jeżdżę z żoną dosyć często (nasz waga z dodatkowym załadunkiem to w sumie coś koło 160kg) i jakoś daje radę.

Dzisiaj prócz Intrudera wziąłbym jeszcze pod uwagę Hyosunga Aquilę – jest jeszcze większa i chyba największa z tutaj wymienionych. Powinieneś dostać w miarę młody egzemplarz, ale motocykl jest sam w sobie dosyć ciężki, więc jeśli nie zależy Ci aż tak bardzo na osiągach to polecam 🙂

Z markowych chopperów dostaniesz jeszcze Yamaha Virago, ale subiektywnie patrząc, jest ona chyba jeszcze mniejsza niż Rebelka. Na pewno wydawała mi się węższa, jak na nią usiadłem.