125 dla dużego faceta

Strona główna Fora Rankingi 125 dla dużego faceta

Przeglądają 9 wpisy - 1 przez 9 (z 9 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • #13903 Reply
    Karol
    Gość

    Cześć,
    poszukuje 125 ccm. Jestem mężczyzną, który ma 197 cm wzrostu i 112 kg wagi. Wobec tego wiele motocyklów odpada, gdyż po prostu wyglądał bym na nich dość śmiesznie. Dodatkowo osiągi byłyby niezbyt zadawalające. Chciałbym 125 ccm głównie do przejazdu z domu do pracy przez zawsze zakorkowany Kraków oraz weekendowo na wyjazdy w okoliczne miasteczka – tak do 100 km. Z tego względu chciałbym dowiedzieć się od kogoś doświadczonego jaki motocykl 125 byłby najlepszy. Tak wiem. Odpowiedź zapewne będzid „Varadero”. Sęk w tym, że chciałbym wydać troszkę mniej na motocykl. Jeżeli jest jakiś model, który byłby podobny osiągami do Varadero chętnie wysłucham.
    Dziękuję z góry.

    #13904 Reply
    Karol
    Gość

    Zapomniałem dodać, że te trasy 100km chciałbym pokonywać z pasażerem – partnerką drobnej postury.

    #13908 Reply
    M. K.
    Gość

    Nie żałuj kasy i kup varadero. Ba! Wydaj jeszcze kasę na jakiegoś fachowca, żeby ocenił sprzęt. Jeśli nie masz teraz, to od czekaj rok. Będziesz Pan zadowolony.

    Ja postrury równie slusznej (187/105) z pasażerka zjeździliśmy Bieszczady, Mazury i całe wybrzeże. Co prawda dość niespiesznie, ale zawalidrogami nie byliśmy.

    Przy sprzyjających warunkach utrzymywanie 100 km/h to nie problem. A i nie będziesz wyglądał jak Sancho Pansa na ośle.

    Motorek nie spalił mi nigdy więcej jak 3,2 l/100km na dlugoddystansowej trasie we dwoje, a przy tym jest bardzo wygodny.

    W klasie 125 nie ma nic lepszego w klasie turystycznej. Stąd te chore ceny. Niemniej jednak uwierz mi, że warto.

    #13909 Reply
    PeterP
    Gość

    Ja bym brał albo varadero albo hyosunga jak by się w dobrej cenie trafił, lecz przy twoich gabarytach i chęci podróżowania we dwoje raczej bym się nastawiał na zrobienie prawka i zakup czegoś większego pojemnościowo

    #13916 Reply
    Karol
    Gość

    Dziękuję za pomoc.
    Na prawko kat A brakuje mi tylko egzaminu – kurs już jest. Biorąc jednak pod uwagę jak ile się czeka i to, że nie jest powiedziane, że zdam za pierwszym razem chciałbym kupić 125, żeby już sobie jeździć. Najwyżej sprzedam za rok, a skoro Varadero ma ciągle tą samą cenę to chyba nie byłby to problem:)

    #13918 Reply
    jas13
    Moderator

    Jak nie Varadero, to może mały Shadow albo Hyosung Aquilla. Ale lepszym pomysłem zapisać się na egzamin

    #14155 Reply
    Karol
    Gość

    Cześć,
    kupiłem Viaderko i wszystko ogólnie jest ok. Jednak ciągle mam 5 kresek ( o jedną kreskę więcej niż połowa), czasem 4. Chodzi o temperaturę silnika. Czy to normalne ze względu na upały? Dodam, że nie ma znaczenia czy jestem w trasie czy w mieście.
    Pozdrawiam:)

    #14308 Reply
    Igor
    Gość

    Witam,

    mam podobne gabaraty do Twórcy postu 197 cm, 105 kg, i zastanawiam się mocno nad
    https://www.otomoto.pl/oferta/hyosung-gv-125-aquila-gv125-kat-b-z-niemiec-ubrany-finansowanie-transport-ID6BVSWW.html#5c1f7f831f

    Alternatywnie myślałem, nad Junakiem m12 ze względu na wysoką kierownice i całkiem ok rozmiar (robiłem przymiarkę)

    Natomiast ma prawie 9 tys przebiegu. Czy na moto to jeszcze ok? Dam radę nim pojeździć parę sezonów?

    Interesuje mnie tylko type chopper-owy :-).

    Pozdrawiam serdecznie

    #14310 Reply
    PeterP
    Gość

    9 tysięcy km przebiegu to praktycznie nowy motocykl

Przeglądają 9 wpisy - 1 przez 9 (z 9 w sumie)
Odpowiedz do: Reply #13909 in 125 dla dużego faceta
Twoje informacje