Motovlog

Elektryczna sto dwudziestka piątka

Elektryczna sto dwudziestka piątka

Niu NGT

Film którego dotyczy tytuł znajdziecie na moim kanale YT. Tutaj to już ostatni mój wpis.Dzięki wszystkim oglądającym i komentującym za uwagę. Jeśli komuś się podoba to co robię, to zapraszam na mój kanał YT i resztę platform, po nowe materiały. Pozostałym miłej lektury tekstów i oglądania wideo dosarczanych przez Dawida i Beniamina.

Z racji na fakt iż to czysto informacyjny wpis, wyłączyłem opcję komentowania, a zdecydowanie nie jest to temat wymagający dyskusji.

Pozdrawiam !

Udostępnij ten post

Czynny motocyklista realizujący swoją pasję w pracy zawodowej.

REKLAMA

41 komentarzy

 1. Myślę, ze tak bardzo chciałeś pokazać ten film, że nie dokonałeś jego autoryzacji. Oglądając go zauważyłem:
  0:25; przejechanie linii ciągłej pojedynczej,
  1:00; przekroczenie w terenie zabudowanym prędkości o około 18 km/h,
  1:52 przekroczenie podwójnej ciągłej,
  2:04; Jazda na wprost z pasa do skrętu w lewo,
  2:37: przekroczenie prędkości 0 około 13km/h przy ograniczeniu do 40km/h,
  2:56 (uuuuu) skręt w lewo z miejsca niedozwolonego, wjazd na pas przeznaczony do ruchu w kierunku przeciwnym, wymuszenie pierwszeństwa przejazdu (przed Skodą), przejechanie podwójnej ciągłe.
  3:27; jazda na wprost z pasa do jazdy w lewo (jazda po linii ciągłej),
  3:34 przekroczenie prędkości o około 17km/h przy ograniczeniu do 50 km/h,
  6:14 nieuzasadnione spowolnienie ruchu,
  8:32 ( tu czapki z głów) nie zatrzymanie się na znaku STOP przed przejazdem kolejowym,
  13:15 (kolejny kwiatek) stworzenie zagrożenia w ruchu poprzez wjazd na skrzyżowanie bez możliwości jego opuszczenia, co o mało nie doprowadziło do najechania na tył poprzedzającego pojazdu.
  18:35 nie zatrzymania się na znaku STOP ,
  18:37 wyprzedzanie autobusu na linii ciągłej.
  27:47 przekroczenie linii ciągłej,
  29:42 nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu rowerzystą.
  hmmm

  • niedokładnie oglądałeś, bo na pewno przewinień było więcej.

   • Owszem było, ale przymknąłem na nie oko. Niemniej od kogoś, kto udziela się medialnie, kto występuje w roli tetera, oczekuję czegoś więcej, niż od przeciętnego użytkownika motocykli.

    • Wybacz ale nie podejmę się dyskusji, nie ma to sensu, ale dzięki za komentarze, na pewno wpływają pozytywnie m.in. na pozycjonowanie tej strony

     • Trafiłeś w punkt z pozycjonowaniem strony.
      Ja zauważyłem że jeśli jest tutaj brak komentarzy przez 24 godziny to nagle ktoś z różnych nicków wrzuca kontrowersyjne komentarze pod adresem ” Sa” i często „rawli”. Tylko po to by rozwinąć jakiś bezsensowny temat i nabić komentarze.
      Dzisiaj rano też tak było.
      Do tego jas13 nabija komentarze z trzech kont.
      Tylko te w miarę konkretne ma w historii swojej.
      Reszta jest z innych kont. Często są zaczepne lub obraźliwe też po to by nabić komentarze w jakimś temacie.
      Często te komentarze jasa13 które nie są z podstawowego jego konta są po czasie lub nawet bardzo szybko edytowane lub nawet usuwane.
      No i kwestia braku cenzury.
      Mój komentarz zostanie niedługo usunięty bo napisałem trochę prawdy i coś napisałem na temat jas13.

  • Tja, miałem ja kiedyś sąsiada, który pilnował porządku na osiedlu.
   Każde miejsce parkingowe opisane numerem rejestraycjnym było, więc jak tylko ktoś na chwilę przycupnął u sąsiada (nawet go o tym powiadamiając) i tak miał na karku straż miejską.
   O 22:00 była bezwględna cisza nocna, jak tylko siedzieliśmy na placu zabaw jako nastolatkowie i rozmawialiśmy, natychmiast przyjeżdżała Policja…
   Pilnował nawet czasu parkowania, bo można było parkować na poboczu przez 30 minut, w 35 minucie już przyejżdżał radiowóz…
   Raz dostał ten Pan mandat za bezzsadane wzywanie Policji, bo numer rejestracyjny mojego motocykla nie porywał się z numerem rejestracyjnym auta moich rodziców (w zasadzie nie wiem czemu parking taki podlegał pod jurysdykcję Policji).
   Zawsze temu Panu się kłaniałem i mówiłem dzień dobry.

   I kiedyś ten Pan, zostawił rower na zatoczce autobusowej, i wrócił się do domu, bo czegoś zapomniał.
   Upomniałem go, i powiedziałem mu że tam nie wolno parkować i że zadzwonię na Policję za chwilkę (oczywiście nie dzwoniłem).
   Od tego czasu byłem nazywany bandytą i przestępcą….a przynajmniej mój przyszywany wujek był pytany dlaczego się z takim bandytą jak ja zadaje…

   • już miałem się nie uzasadniać do wypowiedzi, ale tak na koniec w tym temacie. rawla, nie pisałem do Ciebie, nie widzę w tym sensu, chyba mój komentarz dał temu wyraz. Natomiast biorąc pod uwagę jak się dyskusja rozwija, pozwolę sobie jednak dodać dwa słowa. rawla słucham ludzi, krytyki owszem, ale tej konstruktywnej, porad, zawsze. Jak każdy człowiek uczę się całe życie, bardzo często od innych, ale…. ale nie od Ciebie czy innego człowieka tego pokroju, dla mnie jesteś zwykłym trolem, podobnie jak jas13 w tej dyskusji. I już czuje się jeden z drugim urażony. Ta strona nie jest o mojej osobie, tym jak jeżdżę, jak się ubieram. Jak dobrze rozumuję jest to strona o motocyklach i o takich tu się rozmawia. Tematem dyskusji jest Niu, a żaden z komentarzy nie dotyczy tego motocykla, tylko jakieś dziecinne przytyki do mnie? Ale po co? rawla nawet nie potrafisz zdefiniować porządnie moich przewinień. jas13 jedź to Hiszpanii, Włoch, Grecji, tam umoralniaj nie ubranych , by jeździli na swoich skuterkach w pełnej zbroi, życzę by cię posłuchali. Beniamin idealnie w punkt, czytając wypowiedź myślałem że na jednym podwórku się wychowaliśmy 🙂

    • @ Kamil fotomotoblog, na privie ustaliliśmy wzajemny punkt widzenia, i tyle w temacie.

    • Nie, nie jestem urażony, raczej współczuje Tobie. Z Twojej i powyższej Beniamina Muchy wypowiedzi wyprowadzam taką konkluzję. Ja rawla mam obowiązek jeździć zdodnie z przepisami, ale obowiązek ten juz nie dotyczy Ciebie, Beniamina i podobnych Wam ludzi. Wam wolno łamać przepisy, bo jestescie testerami, bo dostąpiliście „przywileju” darmowej przejaźdżki motocyklem. Wam wolno wszystko,, a jeżli tacy jak ja odezwom, sie to … są trolali, donosicielami, podwórkowymi strażnikami porządku. Nie nie jestem podwórkowym strażnikiemporzadku, jestem sobą równy Tobie. Nie testuje motocykli bo…nie chcę.. Seneka miał rację.

     • I pisze to człowiek narzekający na „słabe” 125, dobre

  • Rawla, postulował bym raczej o merytoryczną dyskusję na temat elektrycznych pojazdów a nie wytykanie błędów z pieczołowitością zegarmistrza. Wypisanie minuty/sekundy sugeruje tylko jedno – to jakaś zemsta, żeby zdyskredytować Kamila który być może wcześniej nie zgadzał się z Twoimi teoriami.

   Chyba nie o taki rodzaj dyskusji nam tutaj chodzi. Chcesz być dobrym kolegą, to napisz do Kamila prywatną wiadomość. Nie twierdzę że Kamil jest niewinny, faktycznie wymienione przewinienia powodują że właściwie on sam się dyskredytuje. Ale uwidacznianie tego w taki sposób jak to zrobiłeś, wcale nie powiększa świadomości społecznej – podejrzewam że pod takim płaszczykiem prawości poświęcałeś czas na wyłapywanie i opisywanie tego. Ewidentnie widać tu tylko jakąś prywatną wojenkę.

   Poza tym, kurcze, wiele razy sam się też na tym łapię gdy oglądam swoje filmy i widzę że w niektórych miejscach zbyt szybko jadę, albo przecinam ciągłą. „Niech pierwszy rzuci kamień ten co jest bez winy”. Ostatnio na filmie z RSX-em po dotarciu też mi ktoś pojechał że przekroczyłem prędkość w zabudowanym na YT.

   I KOMPLETNIE tutaj nie chodzi o to że czujemy się ważniejsi bo testujemy. Wręcz, bym powiedział że testowanie powoduje że jedziemy grzeczniej niż zwykle ;). Po za kamerami pewnie jesteśmy bardziej odważni. Jednak nasze nonszalanckie podejście do przepisów ma korzenie w zupełnie innym miejscu. Ale to temat na oddzieną rozprawkę.

   • Dawidzie, z pokorą przyjmuję Twoją uwagę. Zdaję sobie sprawę, że w świetle wielu dyskusji z moich ucałem, w których zamowałem odmienne stanowisko – tak to wygląda, ale tak nie jest. Zapewniam Ciebie i innych, że ja na to zwracam uwagę, wręcz odruchowo. Widzę to, co innym umyka. Tak juz mam. Moi bliscy oraz Ci,którzy minie znają bliżej o tym wiedzą. Wiedzą również, że nie jest moja intencją Kogo kolwiek obrażać, jest natomias intejcją zwrócić czyjąś uwagę na rzeczy, które być może, umykają. I nic więcej. NIe miałem i nie mam zamiaru kogokolwiek obrażasz, ale przepraszać tu też zamiaru nie mam. Sam to napisałeś. Kamil sam się tu zdyskredytował. Przyznaję rówież, że sam mnie sprowokował – zwracają uwagę za zachowanie rowerzysty, podczas gdy sam….. Niestety ja na takie rzczy zwracam uwagę niemal automatycznie. Myślę, że wielu innych też -tyle że nie maja odwagi o tym powiedzieć.

 2. 18:35 za taki numer na egzaminie na prawko, natychmiast przerywają egzamin i pytają klienta o ostrość wzroku.
  Kamil nie mogłeś przynajmniej zbroi założyć, ja rozumiem, że głowa najważniejsza, ale myślałem że blog kładzie nacisk na jazdę w odpowiednim stroju 🙁

  • Co do „stroju” to ja kupiłem 125 właśnie po żeby nie zawsze ubierać się w pełny stój motocyklowy ja chcę gdzieś na chwilę podjechać.

  • jas13 za dużo słońca ? Proponuję w cieniu pisać. To takie zaczepki na poziomie byłego gimnazjum.
   Zobacz sobie że tego komentarza nie ma w twojej historii.
   Bo właśnie to jest taki głupkowaty komentarz prowokujący .
   Który jest z góry przeznaczony do usunięcia lub zmiany.
   Czyli to już dwa konta.
   Piszesz też z trzeciego które jest bez zdjecia.
   Proste

   • Z całym szacunkiem, ale co to jest gimnazjum?
    Z tymi kontami to jakaś mania, ale cóż każdy ma jakieś hobby.

    • Był pomysł z obowiązkową rejestracją i logowaniem do pisania komentarzy. Oczywiście anonimy mówią że to skandal i naruszanie ich prywatności bo muszą email podać. A wystarczy zrobić sobie za darmo fikcyjny dodatkowy adres. Obowiązkowa rejestracja rozwiązałaby przynajmniej częściowo problem anonimów. Niedawno kilku pisało jednocześnie i nie było wiadomo który odpowiadał w danym momencie. A kolejny problem to podszywanie się pod innych użytkowników. Uważam że warto jeszcze raz ten temat przemyśleć.

  • Nie ma nic zabawniejszego niz gosc na skuterze 125cc (albo jakimkolwiek 125cc) w pelnym stroju Power Rangers. Dobrze, ze jeszcze goscia nie pogielo.

   • A co w tym śmiesznego, że gość dba o swoje bezpieczeństwo?

    • Wiem o tym że dla kilku osób udzielającym się na tym forum. Którzy są ekspertami w każdej dziedzinie.
     Odmienne zdanie od ich poglądów jest nielogiczne.
     To przez ich ograniczone spojrzenie na temat.
     Przykładem jest to że nawet nie potrafią uzasadnić co jest nie logiczne.
     Są tacy zabawni tym udowadnianiu swojej racji w każdym temacie.

   • Lepszy gość w pełnym stroju na 125 niż w koszulce i krutkich spodenkach na 600.
    Sam jeżdżę w pełnym stroju na 125, szczególnie jak jadę gdzieś dalej. W zwykłym ubraniu to co najwyżej gdzieś blisko.
    Dla ciebie to przegięcie a dla mnie dbanie o swoje bezpieczeństwo.

    • Przemysław, ważniejsze w motocykle jest bezpieczeństwo które gwarantuje sam motocykl.
     System ABS to powinno być w XXI wieku minimum.
     ESP. Choć 2 kanałowy system ABS z czujnikiem przeciążenia.
     Do tego sprawny motocykl, zawieszenie , opony , bezawaryjny silnik.
     To da większe bezpieczeństwo na 125 niż pełny strój na niepewnej chińskiej konstrukcji.

     • Proste pytanie, czy jak ktoś ci wymusi pierwszeństwo w taki sposób że nawet nie zdążysz zareagować to będziesz wolał mieć abs,esp i inne cuda w motocyklu czy jednak strój motocyklowy na sobie?
      Czy dla ciebie jazda w koszulce i zwykłych spodniach ścigaczem grubo ponad 100 km/h trasą to normalne bo przecież porządny motocykl gwarantuje bezpieczeństwo?
      Markowe motocykle też mogą być niesprawne. To od właściciela zależy czy moto będzie sprawne i gotowe do jazdy a nie od znaczka na baku.

     • Przemysław, trochę dopisałeś do mojej wypowiedzi takich rzeczy których ja nie powiedziałem.
      Jeśli o mnie chodzi to wolałbym mieć motocykl który w opisanej sytuacji umożliwi mi wyjście bez kolizji.
      A w tym nowoczesne systemy poprawiające bezpieczeństwo i sprawny motocykl pomogą.
      Chińczyki nie mają ABS…. no i o chińskich oponach, gasnące motocykle na skrzyżowaniu……. nawet na tym forum czyta się o tym dużo.
      W opisanej przez ciebie sytuacji pełny strój motocyklowy może okazać się zwykłym workiem na kości. Jeśli nie unikniesz uderzenia.
      Czego nikomu nie życzę, oby taka sytuacja nikomu się nie przydarzyła.
      Jednak jeśli priorytetem jest dla kogoś bezpieczeństwo to według mnie powinien najpierw kupić motocykl z wszystkimi nowinkami technicznymi poprawiającymi bezpieczeństwo.

     • Nie każdy chiński motocykl ma problemy o których ty piszesz ale ty ładujesz wszystkie do jednego worka.
      Mnie jeszcze chińskie opony, hamulce i zawieszenie nie zawiodły a najsłabszym elementem jestem głównie ja ale cały czas szlifuje swoje umiejętności.
      Pełny struj w razie czego na pewno zapewni o wiele lepszą ochronę niż zwykłe spodnie i koszulka.
      Tylko 125 chińskie nie mają ABS ale to się wkrótce może zacząć zmieniać. Ponoć benelli trk 125 i leoncino 125 mają mieć ABS.

     • Przemysław, przewidywanie co się dzieje przed tobą na drodze. Chłodna głową i doświadczenie, zasada że motocykl nigdy nie ma pierwszeństwa i motocykl na którym możesz polegać w 100% to jest bezpieczeństwo.
      Strój nawet najlepszy nie wystarczy.
      W tej chwili 90 procent chińskich motocykli wrzucam do tego worka.
      Nawet kol nie mają wyważonych.
      O keeway ,benelli mam też lepsze zdanie. Jednak oni sami mówią że jeszcze pracują nad hamulcami i zawieszenie.
      Więc im też coś brakuje.

     • Może i keewayowi i benelli jeszcze coś brakuje do czołówki ale i w cenie sporo im brakuje. Chińskie moto w końcu są o wiele tańsze niż markowe to i nic dziwnego że ustępują markowym jakością czy niezawodnością.
      Większość ludzi tu szuka raczej tańszych 125 a z markowych tanie to tylko stare sprzęty a i to nie zawsze. Nie każdego stać na super sprzęty z całą tą elektroniką. W miarę dobry chinol plus pełny strój i markowe opony nadal może być tańszy od najtańszej nowej japonii. A najtańsza japonia z 125 i tak nie ma tego abs.

     • Przemysław, jeśli masz takie zdanie i takie wnioski to ok.
      Nie mam zamiaru tego zmieniać.
      Ja zostanę przy swoim zdaniu że w XXI wieku minimum to ABS jeśli chodzi o zakup motocykla. Brak ABS – skreślam taki jednoślad.
      125 kupiłem po to żeby właśnie nie zawsze ubierać strój motocyklowy.
      A mając doświadczenie i potrafiąc przewidywać co się dzieje na drodze oraz to że mam motocykl z systemami które dodatkowa pomogą mi wyjść bez kolizji z podbramkowej sytuacji to czuję się pewniej i bezpieczniej niż na taniej chińskiej konstrukcji w pełnym stroju motocyklowym.
      Można to porównać do sytuacji że ojciec rodziny powinien raczej kupić nowoczesny samochód z pełną elektronika , poduszkami , kurtynami, strefami zgniotu itd. jeśli dba o bezpieczeństwo swoje i rodziny?
      Czy powinien kupić samochód konstrukcyjnie z lat 70tych. ? Pewnie da się taki z Chin sprowadzić. Bo tani . A dla bezpieczeństwa ubrać powinien siebie i rodzinę w kombinezon i kask rajdowy lub z F1. Może i da to lepszy efekt?

     • #Anonim szkoda, że w tak długiej i przemyślanej wypowiedzi zabrakło logiki.

     • dyskusja dwóch anonimów coś pięknego

   • co Ty wiesz o jeździe na skuterze w stroju „power rangers” 😉
    https://www.youtube.com/watch?v=_ozW7DtroGE

   • W „wyścigowym” kombinezonie, to może i wyglądałoby to odrobinę dziwnie, tzn. wyłącznie w kwestii wyglądu, choć też nie dla każdego. Ale jeśli dziwi cię normalny, typowy, kompletny strój motocyklowy na 125 (kurtka, jeansy, itp.), to no nie bardzo rozumiem.

    Taka mała dygresja, ostatnio widziałem typa na skuterze – hawajska koszula rozpięta do połowy, krótkie spodenki, klapki na nogach, kask „orzech” (równie dobrze mógł jechać w bandanie), czyli generalnie nic dziwnego, typowy widok, ale najlepsze miał między nogami heheh – reklamówki z zakupami. I to przeraziło mnie bardziej, niż jego strój. Już widzę te wyskakujące bułki i butelki, na pierwszej lepszej Wałbrzyskiej „dziurze” w jezdni, dzieciak przechodzący przez ulicę, a typ rozglądający się za swoim uciekającym prowiantem, zamiast patrzeć na drogę. Brrrr.

 3. Można by tu przytoczyć pewien cytat „niech rzuci kamieniem ten kto…”

  • Kamilu, w sumie ja Ciebie nawet lubię i lubie Twoje filmy. Moje zdanie o nich się nie zmieniło – sa dobre.
   Ale…. skor zdecydowałeś się skieorwać do mnie przypowieść o rzucaniu kamieniem, ja rówież odwajemnię się Tobie tym samym
   „”Gdy twój brat zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź ze sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków opierała się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi. A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik”
   Starożytny mędrzec Seneka powiadał: „Dobry przyjmuje upomnienia z radością, lecz im kto gorszy, tym gorzej znosi upomnienia”

 4. jas13 To dziwne masz hobby.
  Widocznie bardzo to lubisz jak już to jest twoja mania.

  • Jedno konto mi wystarcza, i tyle w temacie

   • No chyba nie. Wystarczy zobaczyć że tej wypowiedzi nie ma na historii twojego „oficjalnego”konta.
    https://www.motocykle125.pl/czlonkowie/jas13/
    Masz trzy konta.
    Oficjalne na którym masz w miarę normalne wypowiedzi.
    Dodatkowe ale też z miniaturką na którym wypowiadasz się jak 12latek po energetyku – czepiasz się lub krytykujesz wszystkich.
    Oraz jeszcze jedno bez miniaturki ale to już zupełnie śmieciowe.

    • OMG, ile to się człowiek może dowiedzieć o możliwości Bloga w dyskusji z niezarejestrowanym Anonimem.

 5. Ciekawe, czy jeśli wejdą dopłaty do zakupu pojazdów elektrycznych, to będzie można kupić takiego NGT z 30% dopłatą?

  • Ustawa już jest. Tylko że nie może być stosowana ponieważ maksymalna cena samochodu jest tak ustalona że takiego samochodu w tej chwili nie ma w sprzedaży.
   A elektryki droższe nie są objęte tą ustawą. Taki myk zrobili.
   A co do mnie to się nigdy tu nie zarejestruje po jak jestem anonimowy to nawet mnie to nie obchodzi że ty każdego krytykujesz jeśli ktoś ma inne zdanie niż ty.
   Jeśli byłbym zarejestrowany to czułbym się bardzo obrażeny przez osobę która ma kombinowane konto i nawet nie mógłbym odpowiedzieć bo moderujesz swoje wpisy tak żeby odwrócić kota ogonem.

 6. To ja jeszcze wrzucę wpis odnośnie tematu:
  na kanale Motorcycle Adventures (polecam kanał bo jest świetny merytorycznie, a do tego filmy są w bardzo prostym i przystępnym angielskim – wręcz język szkoleniowy) jest fajny opis użytkowania motocykla Zero a więc „topowego” elektryka, https://www.youtube.com/watch?v=FevVML-d088 wnioski niech każdy wyciągnie sam Pozdrawiam

Comments are now closed for this post.