Motovlog

Benelli BN125, Junak RSX i trochę RKF-a ;)

Benelli BN125, Junak RSX i trochę RKF-a ;)

Bardzo krótkie wizualne porównanie dwóch, teoretycznie identycznych maszyn.

Jednak jak już je postawić obok siebie, widać znaczne różnice. O BN125 powiedziałem, zresztą nie tylko ja, że jest to jedna z najładniejszych maszyn 125 jaka zadebiutowała w zeszłym sezonie, i nadal tak pozostaje, to bardzo ładny motocykl, nie mniej ma mocnego konkurenta w postaci modelu Keeway RKF. Technologicznie i wizualnie wydaje się być naprawdę świetną maszyną, o czym już niedługo mam nadzieje się przekonać… natomiast na dziś dzień postanowiłem porównać maszyny podobne od strony technicznej, wizualnej i cenowej.

BN oczywiście wysuwa się na prowadzenie technicznie bardziej rozbudowaną jednostką napędową. 4 zawory, 2 świece, nadal chłodzony powietrzem, ale pomaga w tym niewielka chłodnica, do tego ciesz smarująco-chłodząca ten silnik przefiltrowana jest przez papierowy filtr.

RSX, jak już maruderzy zauważyli ma jedyne 10,6KM, więc w teorii będzie strasznym mułem, i co to za ewolucja w stosunku do starego RS-a… a no taka ewolucja iż RS miał na papierze 9,7 KM nie mniej, nawet pomimo stosunkowo wysokiej masy, jeździł nad wyraz dobrze, czym zdobył uznanie wielu początkujących riderów. Na chwilę debiutu RS-a, w konkurencyjnej stajni występował model Z One T/S, które moim zdaniem były mocniejsze. Dziś to samo serducho napędza Junaka RSX, dodatkowo wsparte wtryskiem paliwa, co jak widać było na video Dawida, z pierwszych wrażeń ( na bliźniaku Romecie Z one R ) maszyna ma niezłego kopa i nieźle brzmi.

Udostępnij ten post

Czynny motocyklista realizujący swoją pasję w pracy zawodowej.

REKLAMA

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany

Możesz używać tagów HTML i następujących atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>