Videorecenzja Barton Blade 125

Motovlog

Rzutem na taśmę trafił do mnie Barton Blade, czyli Zongshen Z-One ’15.
To ostatni videotest w tym roku, trochę zmarzłem, ale warto było. Zapraszam do komentowania.

Udostępnij ten post

Beniamin to specjalista od "chińczyków". Członek Klubu Chińskich Motocykli. Związany z produkcją dla motoryzacji od 2007 r. Na co dzień pracuje jako kierownik zakładu produkcyjnego. Z wykształcenia technik elektronik systemów komputerowych, inżynier elektrotechniki, magister automatyki i metrologi.

REKLAMA

25 komentarzy

  1. Dzięki za recenzję Benjaminie. Moja uwaga co do koloru wyświetlacza. Na końcu filmu kiedy pokazujesz jak motocykl przyśpiesza , faktycznie niebieski kolor wyświetlacza jest na filmie praktycznie niewidoczny. Pomarańczowy na pewno byłby lepszy. I jak dla mnie brakuję opinii co do wyboru pomiędzy Junakiem RS i RS Pro a właśnie Bartonem. Taka opinia . Wybieram tego bo….. Takie pytanie na pewno padnie , bo wielu oglądając Twoje filmy będzie chciało wybrać coś z wymienionych modeli 125. Dzięki i powodzenia w dalszych recenzjach.

    Odpowiedz
    • Z reguły wystrzegam się tego typu porównań. W każdym teście pokazuje plusy i minusy, dzielę się wiedzą a każdy powinien sobie wyrobić własne zdanie.
      Jak mnie ktoś prywatnie pyta co kupić to pytam o budżet, przeznaczenie i podaje kilka modeli. Pozdrawiam

      Odpowiedz
      • To ja skorzystam z okazji i zapytam, co kupić na nadchodzący sezon? 🙂

        Wzrost 187 cm, waga około 95 kg. Cel to głównie jazda po mieście na trasie dom-praca-dom, czyli dziennie w granicach 40 kilometrów w warunkach ruchliwego miasta. Czasem oczywiście zdarzą się wycieczki. No i miło byłoby gdyby sprzęt nadawał się do okazjonalnej jazdy z dziewczyną na plecach. Budżet? Im taniej tym lepiej. Myślę, że maksymalnie 6500, ale jeśli okaże się że za 7000 można kupić ideał to te 500 złotych znajdę. Siedzę na tej stronce już długo i na razie najwięcej argumentów ZA naliczyłem przy Bartonie Classicu. Romet Z-One S i Zipp Tracker też wyglądają fajnie, ale kosztują znacznie więcej niż Barton Classic, a wiadomo że do jeździdła trzeba będzie kupić jeszcze jakąś kurtkę, rękawice, itp. Nie upieram się przy motocyklach, mogą też być skutery. Liczy się dla mnie praktyczność. Nie mam preferencji w sprawie skrzyni biegów: automat przekonuje mnie wygodą, ale z drugiej strony manual przyda się jeśli połknę bakcyla.

        Beniaminie, czy mogę liczyć na jakieś porady?

        Pozdrawiam i życzę najlepszego w nowym roku!

        Odpowiedz
        • Z twoim wzrostem Classic może wydać się za mały. Musisz się przymierzyć. Może rozważ kupno używanego Junaka RS(bez pro)? To gabarytowo duży motocykl, będzie ci wygodnie. Dobrym wyborem może też być Keeway RKS(RKV) lub większy Keeway TX.

          Odpowiedz
          • Zapomniałeś o J123

          • RKV trzeba się przysiąść, bo przy wzroście 180+ kolana mogą się nie zmieścić w przetłoczenia baku.

          • Kolega Jas13 zasugerował Junaka 123 i faktycznie wygląda super. Jak na razie jedyny minus jaki rzucił mi się w oczy to brak dźwigni ssania na kierownicy. Co myślicie Panowie? Ktoś to ma? Ktoś tym jeździł? Jak można porównać Junaka 123 do Keewaya RKS lub Bartona Classica? Beniamin….? 🙂

            Pozdrawiam!

        • Z automatów przy Twoim wzroście polecałbym przymiarkę do Zippa QRMax/Bartona BMax. Wybierając wersję z kufrem na dalsze wypady (czy też większe zakupy) masz , oprócz komfortu, jeszcze dużo miejsca na bagaż. Z powiększeniem mocy/pojemności silnika (ale tylko w Bartonie) nie będzie też problemów.

          Odpowiedz
        • A, i jeszcze, wbrew pozorom całkiem niegłupim pomysłem na skuter dla rosłych kierowców jest Junak Vintage. Dzięki płaskiej długiej kanapie nawet ,,dwumetrowiec” pojedzie wygodnie.

          Odpowiedz
          • Beniamin, Langer

            Serdeczne dzięki za odpowiedzi i sugestie. Ten Keeway RKS faktycznie oferuje sporo i wydaje się dobrym wyborem. Skuterki zaproponowane przez Langera są piękne, ale waga 145 kg przy tej mocy trochę mnie zniechęca. Mam jeszcze trochę czasu, więc będę czytał, oglądał i zbierał info.

            P.S.
            Super jest ta stronka, a autorzy i użytkownicy bardzo pomocni. Pozdrowienia dla wszystkich!

        • Cześć
          Do propozycji Beniamina i Langera dodałbym jeszcze Bartona Blade. Może warto i na nim usiąść. Jest od Zongshena, ma poprawiny silnik i wygląda na większy niż standard 125. Kolejny to KYMCO ZING II. Dobrze wygląda pod wysokimi facetami co pokazał Dawid w swoim teście. Może trochę droższy jako nowy ale po nowym roku mówimy raczej o rynku wtórnym.

          Odpowiedz
  2. Słusznie Beniamin zauważa, podobnie jak ja mam w swoim profilu przy wadach i zaletach używanego pojazdu, że wszystko ma plusy i minusy. Nie ma na tym świecie produktu idealnego, bez wad a z samymi tylko zaletami. Gdyby takie coś było, to ten jeden ,,idealny” np. motocykl miałby z czasem 100% rynku. Reszta konkurencji odpadłaby z powodu braku klientów. Najlepszy sposób na znalezienie ,,swojego” motocykla to czytanie opinii osób już mających doświadczenie, wyciąganie wniosków ale przede wszystkim osobista przymiarka do kilku różnych modeli u najbliższego dilera.

    Odpowiedz
  3. Pytanie do Beniamina. Czy może wiesz ile wysokości na siedzenie w Bartonie ? Jakoś szukam w necie i takiej informacji jakoś nie widzę . Wiem że masz 183 , jak ci się siedziało i jakiej jakości jest siedzenie w Bartonie. Szyfik zadał pytanie o wybór Bartona z Junakiem Rs-a. Może pytał dlatego bo nie każdy mieszka w dużym mieście , ewentualnie nie ma możliwości zobaczyć z bliska / posadzić tyłek / na takim czy innym motocyklu i może moto kupi przez internet .
    Ja sam mam 185 i zapewne w przyszłym roku poszukam i wybiorę coś właśnie ze stajni Junaka RS-a lub Bartona Blade Pro. Wszystkie inne właśnie ze wzgledu na mój wzrost odpadają w przedbiegach. I sam mam wielkie wątpliwości czy kupić jeszcze teraz coś na gaźniku w tej cenie , czy czekać i być zszokowanym cenami nowych modeli z 2017 . Importerzy jak widać nie są skłonni rozwiać te wątpliwości i chociaż w przybliżeniu coś napisać.

    Odpowiedz
    • Ja mam 185 i jak tak się do niego przymierzałem, to siedziało mi się rewelacyjnie. Pozycja w miarę prosta, nogi lekko podkurczone, ale ładnie chowały się pod bakiem. Zawsze mówię, że warto samemu przysiąść się przed zakupem, bo potem może się okazać, że coś nas uwiera itd. Ja tak miałem w Benyco Tekkenie. Dokładnie na wysokości kolan znajdują się tam takie wypustki plastikowe które uniemożliwiały mi objęcie nogami baku. Podejrzewam, że bardzo by mi to przeszkadzało. Co do samego Blade – jak już, to warto brać wersję PRO. Robi o niebo lepsze wrażenie, a różnica w cenie to tylko kilka stówek. Wygląda już jak taki prawdziwy motocykl, a nie 125-tka.

      Odpowiedz
  4. Misza, nawet jeśli nie mieszkasz w dużym mieście, to i tak kiedyś będziesz musiał lub chciał odwiedzić najbliższy serwis, czy to w celu wykonania serwisu gwarancyjnego, czy też naprawić motocykl albo zamówić lub zamontować jakieś części / akcesoria. Opinie ludzi mających styczność z interesującymi cię modelami mogą być pomocne, ale to jest wiedza dość powierzchowna (Beniamin- to absolutnie nie jest jakikolwiek zarzut do Twoich recenzji, zresztą obiektywnych i wyważonych, tak trzymaj) . Nawet przejechanie testowo kilkuset km nie da odpowiedzi na pytanie, na ile dany pojazd jest bezawaryjny – co najwyżej będzie opinią na temat ewentualnej niskiej jakości wykonania przeglądu zerowego, jeśli coś się odkręca, luzuje czy wymaga regulacji. Tak naprawdę to najwięcej rzetelnej wiedzy otrzymasz w serwisie, prowadzonym przy salonie. To tam przecież pojawiają się pojazdy z większymi i mniejszymi problemami, po przebiegach wielu dziesiątek czy też setek tys km.
    Co do wysokości siodła i danych na ten temat to trochę masz rację- tylko Junak przy niektórych modelach na stronie internetowej i w katalogach drukowanych podaje ten parametr.
    Przykładowe wartości to np. Junak M16- 675 mm, M11- 690, M11 Cafe- 710, M12- 730, 131-700, 121-750, NK-820, RS PRO-780, RS- 790, 127-770, 126-770.
    Orientacyjne dane dla Bartona: Classic-710, B-max/Zipp QRMax – 810, Blade- 780 mm.
    Co do cen motocykli z rocznika 2017: znikną najtańsze (za 3-5 tys.zł) motocykle z silnikami na popychaczach, a za te nowocześniejsze (łańcuszkowe) trzeba będzie zapłacić o 1-2 tys. zł. więcej w porównaniu do tego samego modelu, ale z gaźnikiem.
    Wzrost cen będzie, tego się nie uniknie. Krótko mówiąc: chcesz tani motocykl, kupuj już teraz gaźnikowca. Chcesz mieć wtrysk i inne bajery- poczekaj na rocznik 2017. Decyzję musisz podjąć sam, nie licz na innych.
    Na stronie Rometa już jest cena motocykla zgodnego z Euro-4 , czterysetki (Classic 400). Wynosi ona 15799 zł.

    Odpowiedz
    • Langer a czy warto kupić nówkę 125 jeżeli jest ona z 2015 roku. Czy jednak polować już na tegoroczny model. Czy myślisz że były jakieś lepsze i gorsze roczniki jeżeli chodzi o Junaka RS 125 ? Bo dzwonię do dilera koło Warszawy i ten ma jeszcze takie roczniki Junaka . Daleko z centrum Warszawy nie mam więc podjadę , ale obawiam się że te pierwsze roczniki miały gorsze podzespoły. Chyba że się mylę.

      Odpowiedz
      • Rocznik 2015 to nie jest pierwsza seria tego motocykla. On jest produkowany na cały świat od 2013r. Więc nie ma obaw.

        Odpowiedz
      • Różnica jest minimalna: rocznik 2016 ma automatycznie zapalne światła, a 2015 -ręcznie, ale diler mógł je przerobić na samoczynne.

        Odpowiedz
  5. Misza, jak mogę coś doradzić to zastanów się, po co ci nowy. na necie już są rs-y pro ze śmiesznymi przebiegami już po przeglądach za które trzeba sporo płacić i nawet z wymienionymi gaźnikami na bezproblemowe ze zwykłego rs-a które ponoć pięknie ciągną od samego dołu. Teraz widziałem kymco zing 2 za 3.9tys. , nówka 9tys. . Sam kupiłem kreidler supermoto rocznego za mniej niż połowę ceny nowego. Budżetówki bym nie kupił ale moto które ma fajne opinie czyli jest sprawdzone z lepszej półki czemu nie. Teraz czekam może ktoś będzie chciał sprzedać używaną bendę ale na razie nie ma chętnych. I teraz tak wracając do tego bartona, to pod tobą Beniamin wygląda nie za bardzo choć może fajnie jeździ a już tylny hamulec bębnowy całkowicie go eliminuje. Lepiej dołożyć 500 zł. do wersji PRO.

    Odpowiedz
    • Widzisz ARBA trochę w wolnej chwili poczytałem i poszperałem w necie i dochodzę to pewnych wniosków. Mieszkam koło Łodzi i wyhaczyć coś konkretnego , niezarżniętego i bez wypadku to CUD. Są co prawda ogłoszenia handlarzy , ale mają niestety kiepskie opinie. W zasadzie to jestem zdecydowany na Junaka RS / zwykłego bo i w zasadzie na miasto /, tylko mam wątpliwości że jak kupię motocykl z 2016 teraz za powiedzmy 6800 zł , a podrożeje w przyszłym o 1000 i w tym będę miał wtrysk oraz ABS , to czy nie warto jednak dołożyć tego tysiaka i nawet przy ewentualnej odsprzedaży mniej stracę. Każdy potencjalny nabywca będzie przecież chciał lepiej doposażony sprzęt. I bądź ty mądry. A jeżeli chodzi właśnie o wybór pomiędzy używką a nówką , to myślę że jak sobie dotrę nówkę sam , to będę wiedział czym jeżdżę .Dużego wyboru w moto nie mam , bo sam mam 185 cm , a syn który ma prawko już 3 latka też będzie chciał popróbować jak to jest na 2 kołach z silnikiem.

      Odpowiedz
      • Widzisz Misza, ja właśnie uważam że lepsze hamulce i zawieszenie bardziej jest potrzebne w mieście niż na trasie gdzie po prostu odkręcasz manetkę i można się ponudzić, chyba że pchasz się w niezłe serpentyny. Miasto, zwłaszcza w dużym ruchu to ciągłe napięcie i ręka na klamce na okrągło. 125 kupiłem synowi bo sam jeżdżę maszyną na kat. A . A w zasadzie to od końca września to leżę bo się wyrąbałem i niestety bardzo nieszczęśliwe roztrzaskałem nogę tak że minimum pół roku mam z głowy. Sam synowi zawsze powtarzam że moto to świetna sprawa dopóki się nie wyłożysz i chyba wziął sobie to bardzo do serca bo jeździ z głową na karku ( mocno unika niebezpiecznych sytuacji ). Sam po wypadku powiedziałem sobie że na moto już nie wsiądę, ale nie wiem czemu i mniej mnie boli tym bardziej mnie ciągnie do 2 kółek ( to chyba zboczenie ). Życzę ci abyś w końcu kupił maszynę spasowaną pod ciebie a jak masz dać synowi ( to w zasadzie tyczy się wszystkich nowicjuszy ) niech nie udaje kozaka tylko ostrożnie a jeszcze lepiej spędzić parę godzin w szkole nauki jazdy. Teraz tak wracając do tematu , jak masz kupić nówkę to porównaj junaka rs do bartona blade ale pro. Choć przypuszczam że Junak będzie wygodniejszy. I jeszcze jedno – nie wierzę w wielkie podwyżki nowych modeli na przyszły rok. Tak jak tu chłopaki piszą – po prostu znikną z oferty budżetówki.

        Odpowiedz
  6. generalnie dobra robota.
    mialem problem z głosem – wyraznie slychac, ze jest to dodana ścieżka i mialem taki 'dysonans’ z ruchomymi obrazkami 😉

    Odpowiedz
    • Nie nawidzę nagrywać ścieżki drugi raz. 4 godziny na 20 minutowy film. Niestety przy nagrywaniu strasznie wiało i oryginalna ścieżka nie jest przyjemna… następna inwestycja to mikrofon mikroportowy z rycot. Pozdrawiam

      Odpowiedz
      • I tak robisz swietna robote!

        Odpowiedz
  7. Cześć
    Nie chcę być czepialski, ale wydaje mi się że firma Cheng Shin Tire jest z Tajwanu a nie z Chin. Z Twojej relacji wynika jakoby to był „Chińczyk” kontynentalny. Jest to zupełnie inne państwo z przeciwnych biegunów politycznych i wojskowych i jakość z Tajwanu jest lepiej postrzegana niż jakość z Chin.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany

Możesz używać tagów HTML i następujących atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>