Blog / Ciekawostki

Oto jak produkuje się chińskie skutery

Udostępniamy film prezentujący proces produkcji skuterów w Chinach w fabryce Scooter Shack. Migawka przedstawia kolejne procesy produkcji. Czegoś w tym filmie nam brakuje.

Wycieczka zaczyna się od początku linii produkcyjnej poczynając od tworzenia ram i silników, kończąc na lakierni, montażu i parkingu. Warto zauważyć, że na filmie nie przedstawiono momentu kontroli jakości. Jedynie silniki są sprawdzane na czymś co przypomina hamownię. Nie zdziwił by nas fakt, że takiej kontroli w ogóle nie ma. Wygląda na to że w chińskim biznes planie, za kontrolę jakości odpowiada użytkownik końcowy. Mimo wszystko film warty poświęcenia kilku minut.

Nie wiedzieć czemu, w połowie filmu kończy się przyjemna muzyka. Prosimy nie regulować odbiorników :P.

Udostępnij ten post

Założyciel strony motocykle125.pl. Z wykształcenia technik mechanik pojazdów samochodowych. Z pasji programista prowadzący własną działalność.

REKLAMA

4 komentarze

 1. Kontroli jakości wykonanej albo i nie wykonanej pracy bardzo często nie ma , ale w polskich serwisach chińskich jednośladów.Bardzo ważny przegląd zerowy jest czasami tylko pozorowany. Najświeższy przykład. Kolega z forum KCM , kupił niedawno Junaka 131. Po paru dniach eksploatacji miał bardzo nieprzyjemny i niebezpieczny dla zdrowia i życia incydent. W trakcie ostrego hamowania za słabo przykręcona kierownica przekręciła się i poleciała w dół. Można winić Chińczyków, chociaż ostateczny montaż motocykla i późniejszy przegląd zerowy robią Polacy w Polsce.

  Odpowiedz
  • Zgadzam się z przeglądem zerowym. Sam wyjechałem nowym motorkiem i szybko wróciłem ponieważ odpadł podnóżek z powodu braku szpilki silnika oraz kilku innych śrub. Tak. Chińczyk nie dał śrub, ale serwis nie sprawdził ich braku.

   Odpowiedz
 2. Jedyne co budzi grozę to rany i ich spawanie, jakość spawów.. :-/

  Odpowiedz
 3. W chińskiej fabryce widać, że zasady BHP względem pracowników fabryce wiszą.
  Kiedyś widziałem dokument o chińskiej fabryce rowerów, gdzie pracownik składający koła szprychowe stwierdził, że jego wydajność jest słaba bo jedno koło składa w 3min.
  A tu konkurencja z Indii firma Hero (kooperant Hondy)
  https://www.youtube.com/watch?v=45rpUdnWsNo

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany

Możesz używać tagów HTML i następujących atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>